НОВИ ПРОЈЕКАТ СПОРТСКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ: Програм за правилан развој деце

Александар Илић
Александар Илић

06. 04. 2021. у 19:05

ЈОШ једна у низу акција Спортског савеза Србије покренута је под називом "Спорт је важан да би био здрав и снажан", овога пута у фокусу има најмлађе.

НОВИ ПРОЈЕКАТ СПОРТСКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ: Програм за правилан развој деце

ФОТО: Спортски савез Србије

Програм је усмерен на развој предшколског спорта односно физичког васпитања код деце предшколског узраста, а све са циљем да се кроз посебно осмишљен сет вежби утиче на правилан развој деце и на повећање броја деце у спорту. 

- Спортски савез Србије наставља са стварањем нових пројеката како бисмо испунили циљ, а то је да се једнако посветимо сваком сегменту у надлежности спортског савеза. За ову акцију партнери су нам људи који се баве физичком активности код предшколаца и имају искуства у раду на развијању моторике и правилним развојем деце, а то је Савез за предшколски спорт и физичко васпитање Србије. Њихов дугогодишњи труд смо препознали и заједнички смо дошли на идеју спровођења акције потпуно бесплатно и на читавој територији Србије у предшколским установама - рекао је генерални секретар ССС Горан Маринковић. Председник ССС Давор Штефанек указао је на проблеме данашње деце:

- Знамо на основу истраживања, а и сами смо сведоци све већег броја деце са деформитетима кичменог стуба, стопала и ногу, све већег броја гојазне деце, деце са поремећајем пажње односно концетрације. Водећи се тим сазнањима програм је и осмишљен да превентивно делује на поменуте проблеме и на правилан развој деце - изјавио је Штефанек.

ФОТО: Спортски савез Србије

Програм се реализује у предшколским установама града или општине уз подршку територијалног савеза. Обавезност учешћа у програму се само намеће јер здравље деце мора да буде на првом месту свима нама. Акција је започета у Инђији и Панчеву низом састанака са представницима Савеза спортова општине Инђија и Спортског савеза Панчева и директорима предшколских установа. Тако у Инђији у ПУ "Бошко Буха" организован је показни тренинг а у овој општини у оквиру пројекта биће укључено 1600 деце. И сам председник општине Инђија Владимир Гак са одушевљењем је прихватио пројекат и нагласио да је сама идеја одлична јер се не доводи у питање правилан развој деце. 

У Спортском савезу Панчева идеја је након састанка и првог тренинга са децом имплементирана у програм ПУ "Дечија радост" коју похађа 2700 деце. Уз помоћу директорке предшколске установе и координатора за физичку активност у предшколским установама вежба се по програму акције.

- Сетови вежби су осмишљени са елементима атлетике, гимнастике, корективних вежби и уз реквизите попут лопти и вијача. Надамо се да ће сам пројекат помоћи васпитачима у раду са децом. Ово је сам почетак акције, а док не стигнемо у све градове и општине, сви заинтеросовани могу вежбати гледајући видео снимке на yоутубе каналу Спортског савеза Србије. Заиста ћемо се трудити да деци на интересантан начин приближимо спорт и физичку активност, како би се правилно развијала и здраво расла - рекао је председник Савеза за предшколски спорт и физичко васпитање Горан Вјештица.

Зато сви заједно морамо научити децу да је управо спорт важан да би били здрави и снажни

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

АНДАЛУЖАНИ самоуверено држе пето место које води у Лигу шампиона, а прилику да се још више приближе европској елити имаће вечерас на "Картухи" где ће од 20 часова угостити Елче.

12. 05. 2026. у 07:40

И ЧУВЕНИ ГРОБАРИ ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

И ЧУВЕНИ "ГРОБАРИ" ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

Чињеница да је умро Владимир Цветковић, легенда и кошаркашког и фудбалског клуба Црвена звезда, окупила је данас на Маракани не само оне којима су црвено-бели у срцу, већ и црно-бели, јер је донедавно мало ко е знао да је чувени "Цвеле" својевремено био и "спасилац" ФК Партизан.

12. 05. 2026. у 12:20

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

РУСИЈА ГРМИ У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ: Ако се стање Ратка Младића погорша, искључиви кривац биће Хаг