НАДАЛ БАЦИО РУКАВИЦУ У ЛИЦЕ НОВАКУ: Како ће на ово одговорити Ноле?

Александар Илић
Александар Илић

02. 06. 2021. у 22:00

ШПАНСКИ тенисер Рафаел Надал ће у четвртак, 3. јуна, свој 35. рођендан прославити на омиљеном му турниру.

НАДАЛ БАЦИО РУКАВИЦУ У ЛИЦЕ НОВАКУ: Како ће на ово одговорити Ноле?

Foto AP

Надал се у другом колу Ролан Гароса састаје са Французом Ришаром Гаскеом. 

Шпанац је уочи тог меча за шпанске медије причао и трци са Новаком Ђоковићем и Роџером Федерером за незваничну титулу ГОАТ.

- Никад нисам крио чињеницу да бих желео да се повучем као најбољи у историји и као тенисер са највећим бројем гренд слемова. Ипак, није ни тако да због тога нећу спавати. Не ради се о томе да не желим себе да ставим под притисак, кажем оно што осећам, стварно бих волео да завршим каријеру на тај начин. Наравно да је то мој циљ, али нисам опседнут тиме, рекао је Надал за "Ел Паис".

Надалов скор на Ролан Гаросу је импресиван. Освојио је 13 титула, забележио 101 победу уз свега два пораза (од Робина Содерлинга и Новака Ђоковића). 

- Мој основни циљ је да будем срећан у оном што чиним. Нисам освојио тих 13 титула у Паризу или 20 слемова у каријери а да сам био без амбиција. Амбиција је добра, али морате бити здрави и не смете да претерујете. У сваком случају, поставио сам своје циљеве, додао је тенисер из Манакора.

Жреб је такав да су и он и Роџер и Новак у истом делу жреба. Ипак, Рафа се не оптерећује због тога.

- Ако их сретнем, сјајно, ако не, нећу бити фрустриран или престати да будем срећан. Имам миран живот сада, мирнији него ранијих година, закључио је шампион Ролан Гароса.

Нема никакве дилеме да ће Ђоковић учинити све како би Надала спречио да оствари своје циљеве, а то су титула на Ролан Гаросу и звање најбољег тенисера свих времена.

(Ало) 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду

НАКОН доминантног издања у Познању где је славио 3:1, српски шампион ће вечерас пред пуним трибинама "Стадиона Рајко Митић" бранити два гола предности против пољског Леха у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона (21.00).

12. 08. 2025. у 07:20

ЦЕО БАЛКАН СЕ СМЕЈЕ УСТАШАМА: Хвалили се да су палили српске заставе освојене у тучи, а ово је истина

ЦЕО БАЛКАН СЕ СМЕЈЕ УСТАШАМА: Хвалили се да су палили српске заставе освојене у тучи, а ово је истина

ХРВАТСКА још увек слави злочиначку акцију "Олуја" током које је протерано више од 200.000 Срба са својих вековних огњишта, а тој хистерији придружили су се и навијачи Хајдука, "Торцида Сплит". Но, усташки пир који су приредили уз нови скандал, паљење српских тробојки, на крају им се обио о главу - јер се сазнало одакле им те заставе...

11. 08. 2025. у 16:04

Коментари (0)

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду