НОВАК ПРЕД МЕЧ СА МУЗЕТИЈЕМ: Оптимално стање тела и ума
НЕМА зиме за Новака Ђоковића у врелом париском пролећу! Кад игра овако као што је показао у прва три кола, противници морају да стрепе.

ФОТО: Г. Ч.
Међу њима, и сутрашњи супарник, Италијан Лоренцо Музети (76. АТП), који је у првом колу оставио иза себе 13. носиоца Давида Гофена, а онда и Нишиоку, па свог земљака Марка Чекината.
Питамо Новака је ли ово његова година.
- Ово је моја година за четврто коло! Видећемо после тога. Осећам се добро на терену, темпирао сам форму за овај турнир и за сада све, заиста, функционише како треба. Осећај на терену, физичка спремност, мотивисаност, емотивна равнотежа, све је, за сада, како ваља. Размишљам само о наредном противнику и наредном мечу - каже Новак, одговарајући на питање "Новости".
А тај следећи противник је Италијан кога нико није очекивао. У најави меча, поручио је да размишља како ће да победи и Новака.
- Било би чудно да не размишља тако! Није то ништа необично. Наравно да ће да гледа како ће да ме победи. Професионалци смо, ушао је у четврто коло - истиче Новак.
Ако буде играо као до сада, нема сумње ко ће бити бољи. До тада, време у Паризу проводи пре свега усредсређен на мечеве и тактику.
- Сат, колико имамо на располагању, проводим у шетњи, у уживању у природи у парку код Ајфелове куле, јер нам је хотел у близини. Суштински, нема превише места која можемо да посећујемо. Имамо само сат за напоље, а све остало је на теренима и у хотелу. Углавном проводим време са својим тимом, разговарам са породицом, пратим неке ствари које ме интересују и опуштам се - одговара на питање "Новости" како се организује у Паризу.
Додаје да је сада суштински најбитније да сачува што више енергије.
- И менталне, и физичке. Да радим и уживам у стварима које чине да се осећам добро и да уђем у оптимално стање ума и тела, јер то је неопходно да би се изгурало до краја на овом турниру. Тако осећам, јер сам имао много сличних ситуација у животу, где сам освајао гренд слемове. Знам шта ми је чинити, усредсредићу се максимално да овде постигнем врхунски резултат - обећао је Новак, одговарајући нам.
РЕЗУЛТАТИ
ТЕНИСЕРИ
ТЕНИСЕРКЕ
ОСМИНА финала: Пављученкова - Азаренка 2:1, Зиданшек - С. Кирстеа 2:0, Бадоса - Вондроушова 2:1, Рибакина - С. Вилијамс - Рибакина 2:0.
Препоручујемо

КРАЈ ЗА СЕРЕНУ: Казахстанка угасила снове Вилијамсове о рушењу Маргарет Корт (ВИДЕО)
06. 06. 2021. у 19:41

САД ЈЕ СТВАРНО КРАЈ: Федерер се званично повукао с РГ, Новаку отворен пут до полуфинала
06. 06. 2021. у 16:40

ТРЕБАЛО БИ ДА БУДЕ ГОЛОВА: Брајтон и Ливерпул играју без притиска на "Амексу"
ЈЕДИНУ утакмицу данашњег програма Премијер лиге одиграће Брајтон и Ливерпул који се састају на "Амексу" од 21.00.
19. 05. 2025. у 08:30

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Француска урадила
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
19. 05. 2025. у 09:25

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)