НОЛЕ ЈЕ КРАЉ ПРЕОКРЕТА! Ово су сви грен-слем мечеви у којима је Ђоковић славио после 0:2 (ВИДЕО)

Оља Мркић

07. 06. 2021. у 17:32

ПЕТИ пут у каријери је Новак Ђоковић успео да се врати после 0:2 на грен слемовима, а други пут на Ролан Гаросу. То никад није урадио једино на Ози опену где није ни имао много прилика јер је у Мелбурну практично непобедив.

НОЛЕ ЈЕ КРАЉ ПРЕОКРЕТА! Ово су сви грен-слем мечеви у којима је Ђоковић славио после 0:2 (ВИДЕО)

EPA/JOHN G. MABANGLO

Нолетов брилијантан преокрет и победа над младом надом италијанског, али и - од данас је то јасно - светског тениса, Лоренца Мусетија, подсетили су нас на претходне сличне ситуације са грен слемова.

Понајвише можда на оно епско полуфинале Ју-Ес опена 2011, када се моле изједначио са Швајцарцем у међусобним сусретима и када је дефинитивно свету показао да је он нови краљ белог спорта.

И тада је губио 2:0 па се вратио, али је у петом сету мора да спашава две меч лопте на 3:5.

Бредли Купер, Бен Стилер, Шон Комбс, Џастин Тимберлејк и Стенли Тучи навијали су за нашег аса са трибина Артур Еш стадиона, а остатак публике подржавао је Швајцарца који је погнуте главе и сузних очију напустио терен.

Претходно је 2005. у другом колу Вимблдона "преокренуо" Хиљерма Гарсију Лопеза 3:6 3:6 7:6(5) 7:6(3) 6:4.

Занимљиво да је и први преокрет на Ролан Гаросу направио против Италијана. Андреас Сепи је био 22. носилац те 2012. године. понадао се у једном моменту да би могао да оствари прву победу у каријери над Нолетом у осмом мечу, али то се није десило ни тада, а ни у наредна четири окршаја.

Многи љубитељи тениса сигурно се још и сад сећају последњег Нолетовог преокрета, који се десио у осмини финала Вимблдона 2015. гоине против Кевина Андерсона.

Јужноафриканац ће три године касније стићи и до финала где му Ноле није препустио ни сет, али те 2015. је добро намучио Ђоковића, играло се и на разлику у петом сету.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.

18. 04. 2026. у 20:05

Коментари (1)

Шешељ о Петеру Мађару: Политичка еуфорија траје кратко као заљубљеност, па после сурова реалност показује своје зубе