ГАРОС ИЗБЛИЗА: Кулен за браћу из Срема
ГЛЕДАО сам меч Францускиње Кристине Младеновић с нашим навијачима на трибинама, а онда кренуо стазама око терена на неки други тениски дуел.

фото: Г. Ч.
Срећем браћу Анту и Васу Жагара. Наши су, Срби. Рођени су у Француској, провели неко време у Србији, па се деведесетих поново вратили у своју родну земљу.
Деда им је давно дошао из Словеније, па се населио у Срему. Село Лежимир, под Фрушком гором. Има ли лепшег имена? Да свугде, наоколо, лежи мир.
Браћа овде, на Ролан Гаросу, у пандемијска времена, чувају ред и мир. Будни сањају кулене и пршуте са сремских тавана и ракијицу из домаћег подрума, да их заштите од свих невоља и зала.
На излазу из спортског комплекса, њихов колега, француски агент у тамном оделу ми очитава акредитацију.
- Србин - пита, и не чекајући, самоиницијативно, уз осмех одговара:
- Одмах по имену и презимену знам ко сте!
Ходам ка паркингу.
- Батке, Србин ли си - пита ме, на улазу, Бугарин Севдан, препознавши језик док разговарам мобилним телефоном, па додаје да поздравим Новака, кад га будем срео.
Сви смо, овде, у Паризу, помало наши, и своји.
Препоручујемо

ПОДЕЛА БОДОВА У "ГРАДУ ЉУБАВИ": Реми је по мери оба вечерашња ривала
ПОСЛЕДЊИ меч данашњег програма Серије А одиграће Верона и Каљари који се састају на "Бентегодију" од 20 часова и 45 минута.
28. 04. 2025. у 12:22

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Они који деле санкције Русима - ово нису могли ни да сањају
РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а једна вест из спорта - шокирала је оне који Русима уводе санкције.
28. 04. 2025. у 20:00

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (0)