ЂОКОВИЋА ПОГЛЕДАЛА СРЕЋА НА ВИМБЛДОНУ: Новаку отворен пут до трећег грен слема у сезони

Марко Паунић
Марко Паунић

25. 06. 2021. у 11:11

НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић ће одбрану титуле на Вимблдону почети против Британца Џека Дрејпера, одлучено је данас жребом у Лондону.

ЂОКОВИЋА ПОГЛЕДАЛА СРЕЋА НА ВИМБЛДОНУ: Новаку отворен пут до трећег грен слема у сезони

Фото: EPA-EFE/NIC BOTHMA

Дрејпер је тренутно 250. тенисер света, има 19 година и ово ће му бити први наступ на неком гренд слем турниру. Тај меч се игра у понедељак од 14.00.

Српски тенисер би у другом колу могао да се састане са Јужноафриканцем Кевином Андерсеном, а у трећем са Шпанцем Алехандром Давидовичем Фокином.

Након тога, могући противници Ђоковића су Геал Монфис и Кристијан Гарин, док би га у четвртфиналу чекали Андреј Рубљов, Дијего Шварцман или Јаник Синер.

По пројекцији жреба, потенцијални ривали Ђоковића у полуфиналу су Стефанос Циципас, Роберто Баутиста Агут и Денис Шаповалов, а у финалу Данил Медведев, Александер Зверев, Роџер Федерер, Матео Беретини.

Ђоковић је до сада пет пута освајао Вимблдон - 2011, 2014, 2015, 2018. и 2019. године.

У финалу пре две године надиграо је Швајцарца Роџера Федерера у епском мечу са 7:6 (7:5), 1:6, 7:6 (7:4), 4:6, 13:12.

Када је реч о осталим српским тенисерима, Ласло Ђере ће на почетку турнира играти против Уругвајца Пабла Куеваса, а Душан Лајовић против Француза Жила Симона.

Противник Миомиру Кецмановићу биће Аргентинац Факундо Бањис, док ће Филип Крајиновић турнир почети дуелом против Аустралијанца Алекса Болта.

Трећи гренд слем турнир у сезони почиње у понедељак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!

НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!

НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.

23. 12. 2025. у 14:30

РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ! Владимир Путин издао наређење

"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.

24. 12. 2025. у 19:50

Коментари (1)

ПОВУКЛА СЕ ИЗ ЈАВНОСТИ: Милица Тодоровић се огласила пред порођај - Будите окружени љубављу