СПЕКТАКЛ У РЕЖИЈИ РУСА И АМЕРИКАНЦА: Качанов елиминисао Корду након 13 брејкова у петом сету
ВЕЋА драма одавно није виђена на Вимблдону! Невероватан меч одиграли су руски тенисер Карен Качанов и Американац чешког порекла Себастијан Корда. Рус је победио са 3:2 (3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8), а у петом сету виђено је чак 13 брејкова!

ФОТО: Танјуг/АП
Корди је припао први сет, па је Качанов преокренуо на 2:1. Американац је успео да избори пети сет, у коме му није било довољно ни шест брејкова да се на свој 21. рођендан пласира у четвртфинале дебитантског Вимбдона.
Рус је забележио седам брејкова и на крају освојио одлучујући сет са 10:8, иако је при резултату 5:4 сервиао за победу.
Качанов је поновио највећи успех на грен слемовима, после четвртфинала које је играо на ролан Гаросу 2019. године.
Руси ће имати прилику да први пут у историји имају тројицу играча у четвртфиналу грен слема, уколико Медведев и Рубљов савладају Хуркача и Фучовича.
Препоручујемо

ФАНТАСТИЧНИ ЂОКОВИЋ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ВИМБЛДОНА: Новак разбио Чилеанца и наставио поход ка трофеју
05. 07. 2021. у 14:13 >> 16:27

"ДЕЛФИНИ" ПЛИВАЈУ КА ЗЛАТУ: Србија руши највећег ривала и иде у финале Светског првенства
РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Србије пласирали су се у полуфинале Светског првенства, а данас их очекује тежак задатак.
22. 07. 2025. у 08:40

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
22. 07. 2025. у 12:27

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)