"РАФА И РОЏЕР СУ БИЛИ ТУ, А ОНДА ЈЕ ДОШАО НОВАК И УНИШТИО СВЕ РЕКОРДЕ": Ђоковићев ривал говорио о мечу са најбољим на свету

Часлав Вуковић

02. 09. 2021. у 15:44

ХОЛАНДСКИ тенисер Талон Грикспур проживљава најлепше тренутке своје каријере. Њега у ноћи између четвртка и петка очекује дуел са Новаком Ђоковићем у другом колу Ју-Ес опена.

РАФА И РОЏЕР СУ БИЛИ ТУ, А ОНДА ЈЕ ДОШАО НОВАК И УНИШТИО СВЕ РЕКОРДЕ: Ђоковићев ривал говорио о мечу са најбољим на свету

Фото: EPA-EFE/ANTHONY ANEX

Ипак, мало је фалило да 121. играч на АТП листи не буде у Њујорку. Но, ту је и имаће прилику да одмери снаге са најбољим тенисером света.

- Стварно је лудо. Биће веома, веома тешко. Ово је вероватно највећи изазов у овом моменту – играти против Новака на бетону. Али, са друге стране, "Артур Еш", највећи стадион на свету. Због овога сам тренирао као дете. Ово сам сањао. Биће тешко, али ћу уживати - рекао је Грикспур и додао:

- Поштујем што је толико дуго у врху. Рафа и Роџер су били ту, а онда је дошао он и уништио све рекорде. Годинама је на нивоу, легенда је игре. Биће тешко, али и веома узбудљиво -

Овај 25-годишњак из Харлема је имао проблема са визом, но на крају је ипак успео да реши проблем и први пут је директно упао у главни жреб неког гренд слема.

- Одговор је био 'Не, немогуће је'. Било је проблема са холандском амбасадом због ковида. Једноставно није било времена. Прошлог понедељка сам одлучио: "Идем да тренирам на шљаци". Уторак и среду сам тренирао на шљаци. У четвртак сам добио мејл од Тениског савеза САД, они су то решили...

Тада је био у Њујорку и много му значи што се налази на теренима Флешинг Медоуза.

- За мене је већ била победа што сам овде - закључио је Грикспур.

Дуел Холанђанина и Србина на програму је у 01.00 иза поноћи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УМЕСТО ОБРАЧУНА ГОЛИЈАТА, ГЛЕДАЋЕМО ДУЕЛ ДВА ДАВИДА: Флуминенсе и Ал Хилал бију битку за пласман у полуфинале Светског првенства!

УМЕСТО ОБРАЧУНА ГОЛИЈАТА, ГЛЕДАЋЕМО ДУЕЛ ДВА "ДАВИДА": Флуминенсе и Ал Хилал бију битку за пласман у полуфинале Светског првенства!

У четвртфиналу Светског клупског првенства гледаћемо меч између Флуминенсеа и Ал Хилала који се састају "Кемпинг ворлд стадиону" у Орланду од 21.00.

04. 07. 2025. у 10:50

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

Коментари (0)

УДАРНА ВЕСТ У САД: Погинула Трампова сарадница (29) - сурвала се у провалију од 107 метара (ВИДЕО)