СРАМНИ ПОВИЦИ СА ТРИБИНА УПУЋЕНИ НОВАКУ: Скандали на Ју-Ес опену се настављају, судије не реагују на провокације упућене Ђоковићу
НАЈБОЉИ тенисер света новак Ђоковић није имао проблема у другом колу Ју-Ес опена са противником Талоном Грикспуром, али јесте са гледаоцима који су у неколико наврата добацивали са трибина у тренуцима када се наш ас спремао за важне ударце.
ФОТО: Тањуг
Ђоковић се страшно изнервирао поводом ове ситуације, чак је и судији сугерисао да опомене гледаоца, показавши тачно где се он налази.
– Када тенисери говоро о томе неком ко воли тимске спортове попут фудбала и кошарке, рећи ће на нашу ситуацију: “Какво размажено дериште”. Али, ови људи причају док ми играмо. Ово је другачији спорт. Доста је буке током ноћних мечева, али то ми толико не смета. Некада људи од узбуђења током поена врисну, испусте неки звук, како год. То је у реду. Али, ако неко то константно ради намерно, онда нема толеранције за то, није у реду. То није добро за нас играче. Неки човек је вечерас на мечу намерно вриснуо баш када је требало да ударим лоптицу и решим поен и то је био веома битан поен. Урадио је неколико пута то и пре и после тог поена – изјавио је најбољи тенисер на свету.
Српски ас је арбитру поручио како се то дешава већ неколико пута и није проблем што то навијачи раде између поена, већ и непосредно пред његове ударце, а јасно се видело и како је у пар наврата на српском језику Ђоковић упутио псовку.
– То није лепо, само то. Не смета ми толико бука, немојте погрешно да ме схватите. Лепо је да су ту публика и музика, важно је за забаву. Али, ако неко то намерно ради, значи да је дошао само због тога. Зато сам показао на њега. Знао је шта је радио – додао је Новак Ђоковић.
Препоручујемо
МАРЕЈЕВИ ХВАЛОСПЕВИ О НОВАКУ: "Одувек сам знао да је сјајан, али ово што сада ради је веома посебно"
30. 08. 2021. у 08:07 >> 08:09
СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против "његове" Звезде за место у полуфиналу Купа Србије
АПСОЛУТНИ дерби четвртфинала Купа Србије биће одигран у Новом Пазару где ће истомени тим на "Градском стадиону" угостити Црвену звезду (14.45).
05. 03. 2026. у 07:00
ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.
05. 03. 2026. у 12:19
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (2)