БАЈКА БРИТАНСКЕ ТИНЕЈЏЕРКЕ СЕ НАСТАВЉА: Радукоју шокирала олимпијску шампионку и пласирала се у полуфинале Ју-Ес опена (ВИДЕО)

Оља Мркић

08. 09. 2021. у 21:03

НАСТАВЉА се амерички сан Еме Радукану! Британка која још нема ни 19 година стигла је из квалификација до полуфинала Ју-Ес опена и то тако што је у четвртфиналу елиминисала олимпијску шампионку Белинду Бенчић - 6:3, 6:4!

БАЈКА БРИТАНСКЕ ТИНЕЈЏЕРКЕ СЕ НАСТАВЉА:  Радукоју шокирала олимпијску шампионку и пласирала се у полуфинале Ју-Ес опена (ВИДЕО)

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Радукану је тек трећа тенисерка изван Топ 100 која је успела да се пласира у полуфинале Ју-Ес опена.

До тог подвига је стигла из квалификација и без изгубљеног сета. На Флешинг медоуз је дошла као 150. играчица света а пласманом у полуфинале обезбедила је место број 51 следећег понедељка.

Противница у полуфиналу биће јој боља из меча Каролина Плискова - Марија Сакари. Други полуфинални пар чине Арина Сабаленка и још једна тинејџерска сензација, Лајла Фернандес, која је на путу до полуфинала елиминисала Наоми Осаку, Анђелик Кербер и Елину Свитолину.

Пре мање од три месеца Ема је била 361. на ВТА листи и мало ко изван британског тениског савеза је уопште чуо за њу. Онда је добила специјалну позивницу организатора Вимблдона и тамо стигла до осмине финала.

Ема је рођена 2002. године у Торонту, али се са две године преселила у Бромли, на југоисточном ободу Лондона.

Отац јој је Румун, а мајка Кинескиња па не чуди што су јој идоли из женског тениса Симона Халеп и На Ли.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕНЕСАНСА ЛУКЕ ЈОВИЋА У МИЛАНУ: Србин је постао главни џокер Серђа Консеисаа

РЕНЕСАНСА ЛУКЕ ЈОВИЋА У МИЛАНУ: Србин је постао главни џокер Серђа Консеисаа

НА последња два лигашка меча српски репрезентативац је улазио са клупе и тресао мрежу, а нову прилику да потврди да се налази у великом успону форме имаће вечерас од 20.45 када Удинезе буде угостио Милан на "Фриулију".

11. 04. 2025. у 08:34

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

Сваки човек је рођен слободан и једнак у достојанству и правима. Тим речима почиње Универзална декларација о људским правима, али... када особа за том слободом посегне, може да рачуна да се то некоме неће свидети. Шта ће потом бити, зависи од обе стране. Пред вама је прича управо о оном тренутку "некоме се то није свидело".

10. 04. 2025. у 20:44

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Масовне ликвидације грла, лешеве бацају у јаме и заливају кречом - ничу сточна гробља широм земље

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Масовне ликвидације грла, лешеве бацају у јаме и заливају кречом - ничу сточна гробља широм земље

"УКОЛИКО би дошло до новог избијања, било би неопходно поново дефинисати зоне ограничења у радијусу до 10 километара. То би значило не само тестирање скоро више од 120.000 грла стоке, повећан ризик даљег ширења заразе, пооштравање ветеринарских мера и значајна ограничења стављања производа у промет, већ и да се не предузимају мере које су изнад свих неопходних мера порекла са фарми."

11. 04. 2025. у 15:23

Коментари (1)

АКО ВАМ СМЕТА, ИГРАЈТЕ ШАХ: Александар Зверев оштро критикован од стране селектора Аргентине