"ЂОКОВИЋ НИЈЕ ХЕРОЈ КАО ФЕДЕРЕР И НАДАЛ, АЛИ...": Жастин Енан о трци за најбољег тенисера света свих времена
ЛЕГЕНДАРНА белгијска тенисерка Жастин Енан рекла је да Новак Ђоковић вероватно никада неће бити као Роџер Федерер и Рафаел Надал, али да вероватно нико никада неће стићи његове рекорде.

FOTO: EPA
Енан се на Ђоковићеве успехе осврнула током Ју-Ес опена, где Новак јури рекордну 21. гренд слем титулу, а уједно и „календарски слем“, односно четврти гренд слем трофеј у истој сезони.
То никоме није пошло за руком још од Рода Лејвера 1969. године, а 21. гренд слем титулом Србин би уједно постао и рекордер.
Некада прва тенисерка света верује да је Новак јако близу рекорда – који није једини, јер је, поред осталог, најбољи и по броју недеља проведених на првом месту – те да ће бити малтене немогуће стићи га у тим сегментима.
- Ђоковић можда није херој као Надал и Федерер, али ако погледамо статистику, он ће ускоро бити најбољи (свих времена). Биће практично немогуће изједначити његове рекорде - рекла је Енан за „Еуроспорт“.
Подсетимо, Новаку, који ће у полуфиналу у ноћи између петка и суботе играти против Александера Зверева, пут ка гренд слем рекорду је отворен тиме што су Надал и Федерер повређени, па се неће враћати све до краја 2021. године.
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ НОВИНАР ОТКРИО КАКО ПОБЕДИТИ НОВАКА: Треба само применити ову промену правила
09. 09. 2021. у 20:53

ЂОКОВИЋ ОТКРИО ШТА МУ ЈЕ БЕРЕТИНИ РЕКАО НА МРЕЖИ: Матео и Новак су велики пријатељи
09. 09. 2021. у 14:25

ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?
У дуго очекиваном финалу Лиге Европе, гледаћемо обрачун енглеских великана, Тотенхема и Манчестер Јунајтеда. Меч се игра на "Сан Мамесу" и почиње у 21:00. Оба тима су имала катастрофалне сезоне, али вечерас имају прилику да освоје европски трофеј и обезбеде пласман у Лигу шампиона, па можемо очекивати велику борбу и веома занимљив сусрет у Билбау.
21. 05. 2025. у 07:30

"ШТА ЈОШ ТРЕБА ДА УРАДИМО?!" Звездине "делије" дубе на глави - стварно! Ево и зашто! (ФОТО)
Најновије вести везане за ФК Црвена звезда су прилично несвакидашње.
21. 05. 2025. у 16:00

Цеца одговорила на оптужбе Ханке Палдум
ПЕВАЧИЦА Ханка Палдум недавно је оптужила колегиницу Светлану Цецу Ражнатовић да јој је без питања узела песме.
22. 05. 2025. у 11:07
Коментари (7)