ЗОВУ РАФУ И ФЕДЕРЕРА ДА ГЛЕДАЈУ КАКО ИХ НОВАК РУШИ: Да ли ће доћи на финале Ју-Ес опена?

Александар Илић
Александар Илић

11. 09. 2021. у 09:55

НОВАК Ђоковић ће у недељу на УС Опену играти можда и најважнији меч каријере. Изазивач је Данил Медведев, а улог је огроман - зато је и Ноле најавио да ће играти као да му је то последњи пут у животу!

ЗОВУ РАФУ И ФЕДЕРЕРА ДА ГЛЕДАЈУ КАКО ИХ НОВАК РУШИ: Да ли ће доћи на финале Ју-Ес опена?

Фото ЕПА

Српски тенисер ће пробати да дође до 21. "мејџора", уједно и календарског слема - подвига који нико није направио више од пола века. Ако освоји УС Опен, Ђоковић ће прескочити Федерера и Надала по броју гренд слем титула, па више нико неће смети да каже да није највећи свих времена...

А, знате ли шта се десило претходни пут када је "падао" рекорд у броју гренд слем титула?

Пит Сампрас остао је без рекорда 2009. године на Вимблдону када је Федерер освојио 15. "мејџор", а чувени амерички тенисер је уживо пратио тај меч и аплаудирао новом владару светског тениса.

Амерички новинар Бен Ротенберг, који се чак залагао да дисквалификују Новака на овогодишњем УС Опену, изнео је занимљив предлог - зашто Федерер и Надал не би исто урадили и у недељу, када ће Ђоковић пробати да их и дефинитивно свргне са трона на коме заједно стоје?

- Да ли ће се Федерер и Надал појавити на УС Опену да гледају како им Ђоковић руши рекорд од 20 гренд слемова?, написао је Ротенберг и подсетио на пример Сампраса и Федерера.

Већина навијача му је у одговорима написала да се то сигурно неће десити, посебно не у условима пандемије, додавши да су Федерер и Надал и даље активни тенисери, па је разумљиво што им не одговара да Ђоковић победи у недељу.

БОНУС ВИДЕО 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕАЛ У ПРОБЛЕМУ, СЕЛТА САЊА НОВИ УДАРАЦ: Небескоплави јуре дуплу победу над Мадриђанима!

РЕАЛ У ПРОБЛЕМУ, СЕЛТА САЊА НОВИ УДАРАЦ: "Небескоплави" јуре дуплу победу над Мадриђанима!

"КРАЉЕВИЋИ" долазе у Виго после два узастопна лигашка пораза, док је Селта у серији победа и верује да на "Балаидосу" (21.00) може поново да изненади великог ривала као што је учинила у првом делу сезоне (2:0).

06. 03. 2026. у 07:00

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА! Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уплетени су и Иран, али и Сједињене Америчке Државе и Израел који су Иранце напали, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе.

05. 03. 2026. у 12:19

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (2)

ИРАН ПОГОДИО КУЛУ У ДУБАИЈУ (ВИДЕО)