ОДНОС ИВКОВИЋА И НОВАКА ЂОКОВИЋА БИО ЈЕ ПОСЕБАН: Био је Дудин гост на опроштајном мечу, а његове речи сви памте!
ЛЕГЕНДАРНИ кошаркашки стручњак Душан Ивковић преминуо је данас, а последњи меч на ком се појавио као тренер био је његов опроштајни, организован 2017. године у Атини.

ФОТО: Тањуг
Утакмицу на којој су се састали Олимпијакос, са којим је Ивковић освојио две титуле првака Европе и тим састављен од највећих асова европске кошарке, уживо је пратио и Новак Ђоковић.
Њега је позвао лично Ивковић, као специјалног госта.
- Дошао сам први пут у Атину да гледам кошарку. Никада нисам гледао до сада. Верујем и чуо сам да је феноменална атмосфера. Нећу шутирати тројке, само ћу гледати са стране, али ако случајно лопта дође до мене шутнућу као Спанулис са осам метара. Дуда је професор и отац свих спортиста. Ја никада нисам играо, али волим кошарку. Велики сам навијач Душана Ивковића и захвалан сам му на свему што је урадио - рекао је том приликом Новак, када је на центру у паузи између две чертвртине добио дрес Олимпијакоса са бројем 7, који носи Василис Спанулис.
Подсетимо, Ивковић је током богате каријере водио многе клубове попут Партизана, Ариса, београдског Радничког, Шибенке, Олимпијакоса, московских ЦСКА и Динама, Ефеса и других, освојио је два пута Евролигу (1997. и 2012), Еврокуп (2006), европски Куп Радивоја Кораћа (1976) и Куп Сапорта (2000), уз 15 титула првака и купова држава у којима је радио.
Са државним тимом освојио је прегршт медаља - злато на Светском првенству (1990), три злата на шампионату Европе (1989, 1991. и 1995), уз једно континентално (2009) и олимпијско (1998) сребро.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо

ОД ЊЕ НИЈЕ ОДУСТАО: Дуда Ивковић је само једну ствар волео више од кошарке (ВИДЕО)
16. 09. 2021. у 10:31

ЗАТЕЧЕНИ, У НЕВЕРИЦИ: Емотивно последње збогом Дуди Ивковићу од ФК Партизана
16. 09. 2021. у 10:07

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!
Брага у четвртак од 21.00 дочекује Црвену звезду на стадиону “Муниципал де Брага” у оквиру трећег кола Лиге Европе, са јасним циљем – да настави стопроцентан низ у Европи. Док Португалци блистају на међународној сцени, београдски црвено-бели у Португал стижу под притиском, са само једним освојеним бодом и озбиљном потребом да преокрену лошу форму ван "Маракане".
23. 10. 2025. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)