ЂОКОВИЋ НЕ БРАНИ ТИТУЛУ У МЕЛБУРНУ? Влада Аустралије донела нове мере

Часлав Вуковић

02. 10. 2021. у 13:45

ВЛАСТИ регије Викторија где се игра Аустралијан опен донеле одлуку о масовној вакцинацији становништва укључујући и професионалне спортисте

ЂОКОВИЋ НЕ БРАНИ ТИТУЛУ У МЕЛБУРНУ? Влада Аустралије донела нове мере

Фото: АП

Све то може да утиче на првог тенисера света Новака Ђоковића који баш због тих протокола не би могао да брани титулу на најуспешнијем гренд слему.

Најновије ковид мере у држави Викторија у којој је и Мелбурн, где по новим одлукама надлежних органа сви званични делатници (запослени у разним секторима) укључујући и све професионалне спортисте морају да се вакцинишу до 15. октобра. То је отприлике 1,25 милиона људи. До тада морају да приме бар прву дозу.

Засад је једина непознаница да ли то важи и за професионалне спортисте који ће на кратко боравити у држави  Викторија, као што је то случај са тенисерима који долазе да се такмиче на Аустралијен опену.

Подсетимо, Ђоковић брани трофеј освојен ове године када је у финалу убедљиво победио Данила Медведева са 3:0. Иначе, српски ас је у Мелбурну тријумфао чак девет пута.

БОНУС ВИДЕО: НОВАК ЗАПЕВАО "ПУКНИ ЗОРО"! Погледајте снимак о ком прича Србија, Ђоковић одушевио госте

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду

НАКОН доминантног издања у Познању где је славио 3:1, српски шампион ће вечерас пред пуним трибинама "Стадиона Рајко Митић" бранити два гола предности против пољског Леха у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона (21.00).

12. 08. 2025. у 07:20

ЦЕО БАЛКАН СЕ СМЕЈЕ УСТАШАМА: Хвалили се да су палили српске заставе освојене у тучи, а ово је истина

ЦЕО БАЛКАН СЕ СМЕЈЕ УСТАШАМА: Хвалили се да су палили српске заставе освојене у тучи, а ово је истина

ХРВАТСКА још увек слави злочиначку акцију "Олуја" током које је протерано више од 200.000 Срба са својих вековних огњишта, а тој хистерији придружили су се и навијачи Хајдука, "Торцида Сплит". Но, усташки пир који су приредили уз нови скандал, паљење српских тробојки, на крају им се обио о главу - јер се сазнало одакле им те заставе...

11. 08. 2025. у 16:04

Коментари (2)

КО ЋЕ НА МЕГДАН ЗВЕЗДИ? Да ли ће ово бити историјска ноћ за Пафос или ћемо видети волшебни преокрет Украјинаца?