ДАН КОЈИ СУ СВИ ЧЕКАЛИ: Новак Ђоковић, најновија АТП листа и светски рекорди за памћење!
НОВАК Ђоковић је био и остао најбољи тенисер данашњице. А и свих времена. Најновија АТП листа само делимично то потврђује.

Tanjug/AP
Подсетимо најпре, Новак Ђоковић је победио Данила Медведева у финалу мастерса у Паризу, и то у спектакуларном дуелу двојице водећих тенисера на светском рангирању.
Било је ту праве спортске драме, вођства Руса, великог преокрета Србина, истинских бравура...
Ђоковић је притом постао нови светски рекордер по титулама са турнира из "серије 1000", по чему је досад делио прво место са Рафаелом Надалом, али сада самостално влада.
Овог понедељка је, у званичној форми, оборен још један тениски рекорд: Ђоковић је постао играч са највише сезона које је окончао као најбољи на свету, чиме је надмашио подвиг свог тениског идола из детињства.
Али, није ту био крај Нолетовом исписивању тениске историје.

Tanjug/AP
Он је постао тек трећи у историји белог спорта који је у истој сезони освојио и Ролан Гарос и париски мастерс (што никада није успео да уради "владар" Ролан Гароса Рафаел Надал).
Пре Србина то је пошло за руком једном Румуну (Илие Настаса - 1973. године) и једном Американцу (бившем Нолетовом тренеру Андреу Агасију, 1999. године).
Ове сезоне Ноле је без премца и по тениским преокретима. Нико није, попут њега, чак 14 победа остварио након што је изгубио први сет, а управо је Ђоковић то учинио у 2021. години. Што је посебно интересантно, на тај начин је решио шест од својих последњих осам мечева које је завршио тријумфално.
Када је о АТП листи реч, Новак Ђоковић и даље нема никакав проблем на њој - започео је чак 346. седмицу владавине и тиме само увећао свој рекордни учинак по томе.
Далеко иза њега су остала остварења Федерера (310 седмица), Пита Сампраса (286), Ивана Лендла (270), Џимија Конорса (268), а о Рафаелу Надалу да и не говоримо више у овој причи о најбољем на свету (209 недеља на врху АТП листе).

Фото: Н.Параушић
Новак Ђоковић тако наставља да влада тенисом, а када је о АТП рангирању реч, Надал је пао са 5. на 6. место, док је Роџер Федерер са 14. позиције склизнуо на 16.
Срби се "не дају"
Што се тиче српских тенисера који су на АТП листи иза Новака Ђоковића, већина је задржала позиције.
1. Новак Ђоковић (Србија) 10.940 бодова
2. Данил Медведев (Русија) 7.640
3. (4.) Александер Зверев (Немачка) 6.540
4. (3.) Стефанос Циципас (Грчка) 6.540
5. (6.) Андреј Рубљов (Русија) 4.950
6. (5.) Рафаел Надал (Шпанија) 4.875
7. Матео Беретини (Италија) 4.568
8. Каспер Руд (Норвешка) 3.760
9. (10.) Хуберт Хуркач (Пољска) 3.706
10. (9.) Јаник Синер (Италија) 3.395
---
34. Душан Лајовић (Србија) 1.591
42. Филип Крајиновић (Србија) 1.402
51. Ласло Ђере (Србија) 1.131
68. (69) Миомир Кецмановић (Србија) 916
БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић пева "Пукни зоро" - снимак о коме прича Србија
Препоручујемо

"КО ЈЕ ОВАЈ СРБИН?" Душан Влаховић играо против Јувентуса, а оцена за игру...
07. 11. 2021. у 12:23

СРБИЈА У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Пикси без два аса у мечу за пласман на Мундијал?!
07. 11. 2021. у 14:45

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна
ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).
30. 09. 2025. у 07:30

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
30. 09. 2025. у 12:50

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (1)