ЂОКОВИЋ О НАРЕДНОЈ СЕЗОНИ: "Уморан сам, желим да заборавим на тенис"

Оља Мркић

04. 12. 2021. у 08:08

НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић завршио је једну од најбољих сезона у историји тениса, у којој је освојио три грен слема и играо финале четвртог.

ЂОКОВИЋ О НАРЕДНОЈ СЕЗОНИ: Уморан сам, желим да заборавим на тенис

Tanjug/AP

Није успео да се домогне финала Дејвис купа, али не одустаје од циља да Србији доонесе још једну салатару.

- Дао сам све од себе. Надам се да ћемо да научимо нешто из ових мечева. Остаје ми циљ да освојим Дејвис куп. Сви волимо да играмо за репрезентацију. 

Нова сезона је пракично пред вратима, а још није познато да ли ће наш ас наступити за репрезентацију на АТП купу и што је још важније, да ли ће бранити титулу у Аустралији.

- Желим да одморим и да заборавим на тенис. Уморан сам од целе године. Хоћу да проведем време са породицом. Ускоро ћете сазнати моје планове за 2022. годину - рекао је Ђоковић.

Први рекет света са саиграчима је морао да пружи руку ривалима у полуфиналу Дејвис купа. Хрватска је прошла у финале победом од 2:1.

- Сезона је за мене данас завршена, нећу да жалим ни за једним турниром који сам одиграо после августа. Дајем све од себе, као и увек, за национални тим. Додатна је важност и значај када су сви укључени. Нажалост, то није био случај. Једна победа у синглу није довољна. Оваква врста такмичења је окрутна на неки начин јер захтева од вас да победите сваки меч који играте, и сетови се рачунају.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона

АНДАЛУЖАНИ самоуверено држе пето место које води у Лигу шампиона, а прилику да се још више приближе европској елити имаће вечерас на "Картухи" где ће од 20 часова угостити Елче.

12. 05. 2026. у 07:40

И ЧУВЕНИ ГРОБАРИ ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

И ЧУВЕНИ "ГРОБАРИ" ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)

Чињеница да је умро Владимир Цветковић, легенда и кошаркашког и фудбалског клуба Црвена звезда, окупила је данас на Маракани не само оне којима су црвено-бели у срцу, већ и црно-бели, јер је донедавно мало ко е знао да је чувени "Цвеле" својевремено био и "спасилац" ФК Партизан.

12. 05. 2026. у 12:20

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (7)

А НА МАРАКАНИ... Владимир Путин бира председника ФК Црвена звезда!