УЛТИМАТУМ МИТРОПОЛИЈЕ СКОТУ МОРИСОНУ: Аустралијски Срби неће гласати за власт која је утамничила Новака Ђоковића (ФОТО)
НЕКОЛИКО тешких дана је иза Новака Ђоковића, а сигурно је да му изолација још теже пада због божићних празника. Аустралијанци нису имали ни толико слуха да пусте свештеника у његов принудни смештај, а то је изазвало и реакцију Митрополије аустралијско-новозеландске СПЦ.
Фото: Твитер принтскрин/@MilesProust, Танјуг/АП
Митрополија је преузела и конкретне мере, а међу њима је и позив верницима СПЦ у Аустралији да не гласају за садашњег премијер Скота Морисона на изборима заказаним за април ове године.
– Позивамо све вернике да дају подршку Новаку Ђоковићу попуњавањем и слањем приложеног шаблона писма премијеру. Ова борба није само борба против неправде и стигматизације рекета број један у свету, већ пре свега борба за слободу и људско достојанство, које је данас угроженије него икада раније – наводи се у саопштењу Митрополије.
Текст обрасца изгледа овако:
– Драги Скоте Морисоне, ја сам Аустралијанац и желим да Вас обавестим колико сам згрожен начином на који сте се Ви и Ваша влада понашали према првом тенисеру света и деветоструким шампионом Аустралијан Опена. Тражим да одмах ослободите Новака Ђоковића и окончате овај политички обрачун. Ако се овај дебакл не оконча врло брзо, сматрајте да на следећим изборима нећу гласати за Вас – наводи се у саопштењу.
Објава Митрополије на Фејсбуку наишла је на одобравање верника, који су у коментарима прилагали и доказе да су образац проследили на адресу господина Морисона.
ФОТО: Фејсбук
Подсетимо, свештених цркве "Свете Тројице" у Мелбурну Милорад Локард тражио је дозволу имиграционих власти да посети најбољег тенисера свих времена како би са њим обележио Божић, али су га власти одбиле.
- Наш Божић је богат многим обичајима и врло је важно да га посети свештеник - изјавио је свештеник Локард за “Аустралијан броадкастинг корп”.
- Читава ствар око овог догађаја је ужасна. Да мора да Божић проведе у притвору, то је незамисливо - поручио је Локард.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИСПРАВКА: Новакови навијачи избачени са меча због политичке поруке (ВИДЕО)
07. 01. 2022. у 21:27
БЕКЕР ПОРУЧИО НОВАКУ: Прими вакцину или ћеш сам себе елиминисати из трке за ГОАТ
07. 01. 2022. у 22:25
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
14. 05. 2026. у 06:30
ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ! Невероватно коме су Американци забранили долазак на Светско првенство у фудбалу!
Најновије вести из Америке, односно Сједињених Америчких Држава које су, уз Мексико и Канаду, домаћини овогодишњег Светског првенства у фудбалу, прилично су шокантне.
13. 05. 2026. у 19:06
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (3)