ОГЛАСИО СЕ КОН О ДЕПОРТАЦИЈИ ЂОКОВИЋА: "Волео бих да никада није дошао у ову ситуацију"

Новости онлине

16. 01. 2022. у 12:08

ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон огласио се на свом Фејсбук профилу поводом одлуке аустралијских власти да депортују тенисера Новака Ђоковића.

ОГЛАСИО СЕ КОН О ДЕПОРТАЦИЈИ ЂОКОВИЋА: Волео бих да никада није дошао у ову ситуацију

Фото: Н. Скендерија/AP Photo/Mark Baker, File

- Потресен сам одлуком о депортацији Новака из Аустралије. То ни у ком случају није у духу Међународног здравственог правилника који говори у слободном промету путника, роба и услуга. Волео бих да никада није дошао у ову ситуацију - навео је Кон у објави.

Подсетимо, Савезни суд Аустралије одлучио је једногласно овог јутра да потврди одлуку око укидања визе најбољем тенисеру света Новаку Ђоковићу и подржи депортацију коју је прописао министар Алекс Хок.

То значи да српски тенисер неће моћи да учествује на Аустралијан опену који почиње ноћас, а приде ће сносити све трошкове процеса и морати да плати Влади Аустралије одштету од 500.000 долара.

Такође, Новак се суочава и са трогодишњом забраном уласка у земљу, али постоји могућност да се то не догоди. У сваком случају, Ђоковић је остао без шансе да се бори за десети трофеј у Мелбурну, а укупно 21. Гренд слем у каријери.

Писано образложење овакве судске одлуке, биће познато у данима пред нама.

БОНУС ВИДЕО: Инциденти у Мелбурну између Срба и полиције која је чувала Ђоковића

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Ренџерс има предност, али српски Панатинаикос се неће предати без велике борбе

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Ренџерс има предност, али "српски" Панатинаикос се неће предати без велике борбе

РЕВАНШ једног од занимљивијих двомеча друго кола квалификација вечерас ће одиграти Панатинаикос и Ренџерс (20.00). Шкотски великан је славио с 2:0 на "Ајбројксу" тако да са озбиљном предношћу долази у Атину, али сигурно је да га очекује изузетно тежак меч пред пуним трибинама "Олимпијског стадиона".

30. 07. 2025. у 07:35

Коментари (1)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију