КИРЈОС РЕЖИРАО НАЈВЕЋУ СЕНЗАЦИЈУ АО: Ђоковићев нови "савезник" елиминисао најбољи дубл света!

МНОГО нас је нервирао изјавама о Новаку последњих година Ник Кирјос, али је контроверзни Аустралијанац показао људскост кад је било најважније и заратио је против целе нације када је стао у одбрану најбољег тенисера света. Тиме је заслужио симпатије Срба, који су чак и навијали за њега против Данила Медведева, иако није имао много шанси против другог рекета света који је на крају и потврдио улогу фаворита.

КИРЈОС РЕЖИРАО НАЈВЕЋУ СЕНЗАЦИЈУ АО: Ђоковићев нови савезник елиминисао најбољи дубл света!

ФОТО: АП

Кирјос је ипак остао на турниру и то у конкуренцији дублова, где је у пару са земљаком Кокинакисом успео да скине скалп најбољем дублу света - Хрватима Павићу и Мектићу! 

И то у два сета - 7:6(8), 6:3, а овај спектакуларни меч трајао је сат и 40 минута. Колико је ово велика сензација говори поглед на АТП листу дублова, где су Павић и Мектић први и други играч света, док је Кирјос 233, а Кокинакис тек 432. играч света!

Први сет решен је у тај-брејку, после 40 минута борбе и пет сет лопти за аустралијску комбинацију. Најбољи дубл света изгубио је сервис на старту, али је после преокренуо и стигао до 4:2. Кирјос и Кокинакис направили су одмах рибрејк и до краја сета није више било прилика за одузимање сервиса.

Други сет је трајао нешто дуже, али је решен једним брејком који су Кирјос и Кокинакис остварили у шестом гему. Павић и Мектић су спасили две брејк лопте, али трећу нису успели. До краја су Аустралијанци грчког порекла сигурно чували своје сервисе и стигли до ове заиста фанстастичне победе. Павић и Мектић су бранили полуфинале из прошле године. То је и највећи Мектићев успех у Мелбурн парку, док је Павић 2018. године тријумфовао у пару са Аустријанцем Марахом.

У осмини финала Кирјос и Кокинакис чекају боље из дуела Кепфер/Штруф - Бехар/Ескобар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ФРАНЦУСКА започиње завршне припреме за Светско првенство у четвртак увече, када ће на стадиону „Божуар” у Нанту угостити селекцију Обале Слоноваче.

04. 06. 2026. у 10:28

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ПИШИТЕ ДА САМ НАЈГОРИ ТРЕНЕР! Ергин Атаман ударио и на српске медије након пораза Панатинаикоса од Олимпијакоса (ВИДЕО)