ТЕНИСКО ЧУДО: Има само 14 година, а победила је петоструку гренд слем шампионку
ТЕНИС има нову сензацију.
Tanjug/AP
Зове се Бренда Фрухвиртова, и из Чешке Републике је.
Ова девојчица је, као једна од најталентованијих јуниорки на свету, дошла на ВТА надметатање у Мексику, да проба да се у Гвадалахари домогне главног дела турнира.
А то што јој је жреб квалификација за супарницу дао Сару Ерани, бившу финалистикињу Ролан Гароса, својевремено пету на светском рангирању, није уплашило младу Чехињу.
Фрухвиртова је против Италијанке, која има пет гренд слем титула у конкуренцији женских дублова, заиграла фантастично и, након двоипочасовне борбе, тријумфовала са 7:6(2), 3:6, 6:2.
Ова девојчица је тако дошла до завршне рунде квалификација у којој ће, као 611.са ВТА листе, играти против 315. тенисерке света, Леони Кунг из Швајцарске.
Бонус видео: Највећи олимпијски скандал - Пендреком пребијена клизачица да би друга победила
Препоручујемо
СРБИН ДОБИО ПОЗИВ ИЗ АМЕРИКЕ: "Све што нам сада треба је да се појави Новак Ђоковић"
19. 02. 2022. у 10:59
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Руси славе! Русија добила сјајну вест из Србије
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
21. 04. 2026. у 17:00
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)