ДА ЛИ ЈЕ НА ПОМОЛУ ТЕНИСКИ ПРЕСЕДАН? Данил Медведев причао о суспензији, спреман је на најгори сценарио

Марко Паунић
Марко Паунић

10. 03. 2022. у 11:57

НИЈЕ само Новак Ђоковић тенисер који се налази у проблему. У сличној је ситуацији и Данил Медведев, који због сукоба Русије и Украјине пролази кроз праву тортуру.

ДА ЛИ ЈЕ НА ПОМОЛУ ТЕНИСКИ ПРЕСЕДАН? Данил Медведев причао о суспензији, спреман је на најгори сценарио

Tanjug/AP

Први тенисер није сигуран хоће ли му бити дозвољно да се такмичи у будућности због санкција које се уводе руским спортистима.

АТП и ВТА су осудиле инвазију Русије на Украјину, руским тимовима је забрањено да се такмиче, док појединци могу да учествују на турнирима као неутрални спортисти.

- Тешко је причати о томе, јер само желим да играм тенис. Желим да промовишем овај спорт, оно што ја радим. Ситуација је тренутно таква да то могу само као неутрални спортиста - рекао је Данил Медведев, који је још раније скинуо руску заставу.

На питање да ли очекује да ускоро и појединцима буде забрањено да играју, Медведев је одговорио.

- Никад се не зна. У неким спортовима је донета таква одлука. Али тенис је можда другачији од осталих, јер га играју појединци који живе на различитим местима на свету. Могућност постоји, али се надам да се то неће догодити.

Медведева се пријавио за учешће на Индијан Велсу и Мајамију, где Новак Ђоковић неће играти.

БОНУС ВИДЕО: ПОРУКА ЗА НОВАКА: На кули Београд исписују се речи подршке

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕСВАКИДАШЊИ НАПАД НА СРБЕ У ЗАГРЕБУ! Хаос на трибинама током Светског првенства у ватерполу за играче до 20 година старости!

НЕСВАКИДАШЊИ НАПАД НА СРБЕ У ЗАГРЕБУ! Хаос на трибинама током Светског првенства у ватерполу за играче до 20 година старости!

Србија игра добро на Светском првенству у ватерполу за играче до 20 година, али тај шампионат у главном граду Хрватске протиче уз инциденте.

17. 06. 2025. у 21:40

Коментари (2)

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА?! Љубитељи тениса у шоку, ово је досад било незамисливо!