"ОСТАЛИ СУ ОЖИЉЦИ": Новак Ђоковић прашта, али не заборавља

Марко Паунић
Марко Паунић

11. 04. 2022. у 08:44

МНОГО је Новак Ђоковић лошег преживео у овој години. Кренуло је све са Аустралијом, наставило се у САД.

ОСТАЛИ СУ ОЖИЉЦИ: Новак Ђоковић прашта, али не заборавља

Фото: Н. Параушић

Многи бивши и садашњи тенисери као да су се утркивали да критикују Србина, руку на срце, било је и оних који су га бранили, и све то због вакцине против короне. Та фамозна ствар је направила пакао од живота најбољег тенисера света, али Ђоковић иде даље.

Пред Новаком је мастерс у Монте Карлу, а први противник, у другом колу, биће му Шпанац Алехандро Давидович Фокина, а пред тај меч Србин је причао о тренутно њему најболнијој теми.

На питање новинара да ли је заборавио све недаће са којима се сусрео због вакцине против короне, Србин је био искрен као и увек, отишао је чак и у далеку прошлост када се као клинац, из не баш омиљене земље у свету, пробијао у тениску елиту.

- Па не може да се заборави. То је просто немогуће, али може да се прихвати и да се настави даље, да се већ десило и да је то нешто што не треба више човека да брине или да га спутава што доживљава у тренутку или што ће да се деси у будућности. Имао сам много ситуација на терену и ван њега које су онако трауматичне, од ових одвратних ратова у одрастању па надаље. Све то остави ожиљак - рекао је Новак, а онда се дотакао искључиво ове сезоне.

- Ове године сам доживео што никада нисам доживео у својој каријери, у свом животу. Сигурно да је ментално и емотивно оставило неког трага. Колико је то велико, колико ће то да ме прати, не знам. То је нешто што не могу да предвиђам и не могу да трошим енергију да размишљам о томе колико ће то да ме прати - рекао је Ђоковић за "Спортклуб".

БОНУС ВИДЕО - Архитектонско чудо у Катару

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Уведене санкције олимпијском шампиону који је шокирао свет

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Уведене санкције олимпијском шампиону који је шокирао свет

Рат у Украјини, који је почео на овај дан, 24. фебруара 2022, траје већ пуне три године, а на ту годишњицу Европска унија је увела нови, 16. пакет санкција Руској Федерацији, која поменути сукоб назива "Специјална војна операција". У том пакету нашао се - и легендарни руски спортиста.

24. 02. 2025. у 16:20

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Уведене санкције олимпијском шампиону који је шокирао свет