СРБИН ПОБЕДИО ХРВАТА: Душан Лајовић одлично почео наступ у Мадриду
СРПСКИ тенисер Душан Лајовић победио је Хрвата Борну Ћорића са 6:3, 4:6, 6:4 у првом колу Мастерса у Мадриду.

Фото: EPA-EFE/JASON O'BRIEN
Мучио се Дуци и тражио праву форму од почетка сезоне. Чини се да је у престоници Шпаније све дошло на своје, пошто је 77. играчу света ово био трећи тријумф на теренима "Каха Магике", пошто је претходно победио два меча у квалификацијама.
Лајовић је славио у петом међусобном окршају против Загребчанина и сада води са 3:2. Што се овог дуела тиче вођена је велика борба у којој се боље снашао Србин.
Ћорић је одмах запретио. Хрват је дошао до три брејк лопте, но извукао се 31-годишњак и добио почетни гем. Потом је Дуци у четвртом гему првог сета дошао до брејка што је била кључна предност да се добије уводни део сусрета.
У другом сегменту је Лајовић такође први запретио. Извукао се Борна, а онда у 10. гему направио брејк и успео да изједначи резултат.
Трећи сет је почео идеално за Душана. Одмах је одузео сервис ривалу, али је средином овог дела меча почела киша, па су тенисери морали да оду у свлачионицу. Када су се вратили на терен 77. на АТП листи је наставио да прети и пропустио је прилику да направи дупли брејк. То је могло скупо да га кошта, но одбио је налет 264. играча света и домогао се другог кола.
Лајовић ће имати тежак задатак у наредној фази, пошто ће играти против петог носиоца Каспера Руда.
БОНУС ВИДЕО: Ђоковић и Рубљов се туцали јајима пре почетка меча
Препоручујемо

ПРВО ТУКАО ЈОКИЋА, А САДА ОВО: Фаул о коме прича цела НБА лига (ВИДЕО)
02. 05. 2022. у 17:24 >> 09:50

НОВАК СТИЖЕ У МОСКВУ? Ђоковић подржао Русе као нико други, овако му се одужују
02. 05. 2022. у 16:35

ВАТРЕНО КРШТЕЊЕ: Петровић дебитује за нови клуб у гротлу "Енфилда"
СРПСКИ чувар мреже ће вечерас уписати званични деби за Борнмут против Ливерпула у мечу који отвара нову сезону најјаче лиге света. Утакмица се игра на "Енфилду" и почиње од 21.00.
15. 08. 2025. у 07:20

ЦРНОГОРЦИ У ШОКУ: Помислили за колону аутобуса да је стигла велика међународна ватрогасна помоћ, а оно...
Најновије вести из Црне Горе, а које се тичу великих пожара због који је и Србија послала помоћ не би ли се ватрена стихија обуздала, изненадиле су цео Балкан. На моменат и насмејале због једне погрешне процене.
14. 08. 2025. у 17:22

СРБИН ЧУВАО КЛИНТОНА: Бивши председник остао затечен - после свађе сазнао Ајкулино порекло: "Осећао сам да ми не може ништа" (ФОТО)
ЧОВЕК који је чувао Мадону, принца Харија, Бијонсе и Наоми Кембел потиче из старе београдске породице.
14. 08. 2025. у 07:43
Коментари (0)