СЦЕНА ЗА ПАМЋЕЊЕ: Новак Ђоковић срео Роџера Федерера на Вимблдону, а онда... (ФОТО)
КАКО се традиција негује и поштује на Вимблдону, најбоље је могло да се види данас. Скуп великих шампиона најпрестижнијег гренд слема улепшао је прославу 100 година Централног терена у комплексу "Ол Ингланд клуба".
ФОТО: АП
Храм "белог" спорта, где су највећи падали и побеђивали, угостио је асове попут Рафаела Надала, Новака Ђоковића, Горана Иванишевића, Бјорна Борга, Били Џин Кинг, Марион Бартоли, Венус Вилијамс... али онај који је побрао највеће аплаузе и овације је Роџер Федерер - осмоструки шампион Вимблдона.
У елегантном оделу и белим патикама, Швајцарац је закорачио на траву коју је покоравао највише од свих у историји, стао крај Новака, који га је загрлио и потом разгалио навијаче:
- Надам се да ћу се вратити на Централни терен још једном. Недостаје ми играње овде - рекао је Роџер и изазвао опште одушевљење.
Колико је тај Централни терен лондонског комплекса битан, напоменуо је и Ђоковић.
- Мој први додир са тенисом су мечеви Пита Сампраса овде. Сањао сам да се и ја једном нађем ту. Остварио сам тај сан 2011. Велика част и привилегија је бити овде пред свим овим људима и шампионима. Нервознији сам сада него када играм - насмејао је Новак окупљене.
БОНУС ВИДЕО: Порука румунске тенисерке Андрее Присакариу читаоцима "Новости"
Препоручујемо
"ПАЗИ КАКО СЕ ПОНАШАШ": Потез Рафаела Надала који је згрозио тениски свет (ВИДЕО)
03. 07. 2022. у 08:32
НИ ЈУВЕ НИ РОМА: Кристијано Роналдо изабрао тим у Серији А са најватренијим навијачима?
03. 07. 2022. у 09:46
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)