ЂОКОВИЋ СРАМНО ОПТУЖЕН: Тим Хенман тврди да је Новак победио Норија психолошким триковима

Оља Мркић

08. 07. 2022. у 20:37

СНОВЕ Британаца да ће Камерун Нори постати тек други њихов земљак у финалу Вимблдона од почетка Опен ере разрушио је најбољи тенисер света свих времена Новак Ђоковић који је у четири сета - 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 изборио своје четврто узастопно финале. С овим се тешко мири и Тим Хенман, до појаве Ендија Марија најуспешнији Британац са четири полуфинала престижног турнира.

ЂОКОВИЋ СРАМНО ОПТУЖЕН: Тим Хенман тврди да је Новак победио Норија психолошким триковима

FOTO: Tanjug/AP

Хенман је, наиме, бесрамно оптужио Новака Ђоковића да је пре почетка полуфиналног окршаја против Камеруна Норија, играо психолошке игре против младог Британца.

Новак је, наводно, намерно пустио Норија да га дуго чека у ходнику пред излазак на Централни терен. У преносу се заиста могло видети како Британац рођен у Јужној Африци нервозно стоји у полумраку хола испред улаза на Централни терен.

Хенманова прича, коју је покушала да подржи и некадашња шампионка Ролан Гароса Су Баркер, сада репортерка Би-Би-Сија, наравно, не може да буде даље од истине.

Нори је самоиницијативно изашао из своје свлачионице десет минута пре него што је то налагао протокол, а разлог за то је вероватно превелика нервоза и ишчекивање најважније меча у његовој каријери.

- Да, вероватно је то нека психолошка игра - рекао је Хенман током преноса на Би-Би-Сију.

Баркеровој ће ово бити последње издање Вимблдона које ће пратити за британску националну телевизију, а на крају разговора са Хенманом ипак је признала да је протокол промењен након што је меч померен услед отказивања другог полуфинала између Кирјоса и Надала.
 

БОНУС ВИДЕО - Величанствени Новак

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: Вучица иде на ноге традиционално повољном противнику

РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: "Вучица" иде на ноге традиционално повољном противнику

Након што су оверили пласман у осмину финала Лиге Европе, фудбалери Роме враћају фокус на Серију А и вечерас гостују Удинезеу, традиционално повољном ривалу за "вучицу" (20.45).

02. 02. 2026. у 08:00

ОПЕТ ЈЕ ЗГРОЗИЛА РУСИЈУ: Ево шта је сад урадила тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу

ОПЕТ ЈЕ ЗГРОЗИЛА РУСИЈУ: Ево шта је сад урадила тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу

Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је дуго, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Али једна украјинска тенисерка се (поново) побринула за другачије вести. И изнервирала Русе, изнова.

03. 02. 2026. у 15:34

Коментари (12)

КАТАСТРОФА НА СКИЈАЛИШТУ: Ово је СЕЛФИ жене пре него што ју је напао снежни леопард