АМЕРИМА ЈЕ САМО ОВО ФАЛИЛО: Рускиња тријумфовала усред Вашингтона - и то како
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, разлог је што су Сједињене Америчке Државе и њени европски савезници увели бројне санкције и Русији и Белорусији која јој помаже, а иако то уопште није заобишло ни сферу спорта, данас се догодило руско славље усред главног града САД.

Фото: ЕПА
Подсетимо, у тенису су уведене казне спортистима из поменуте две земље због тога што су... просто, рођени где су рођени.
Тако они могу да наступају само ако уз њихово име није приказана руска, одосно белоруска застава, али - некима од њих то уопште не смета.
Јутрос је Данил Медведев освојио титулу у Мексику, прву после дуже времена, а вечерас је усред Вашингтона тријумфовала његова сународница из Русије.
У питању је сензационална Људмила Самсонова, која је вашингтонски пехар освојила иако је тек 60. на ВТА листи.

Људмила Самсонова / FOTO: Tanjug/AP
Рускиња је у великом финалу победила Кају Канепи, иначе 6. носиоца, са 4:6, 6:3, 6:3, после 106 минута игре.
На путу до финала, 23-годишња Самсонова је "нанизала" фантастичне резултате. Редом је избацивала петог носиоца, Мертенсову, па Томљановићеву, потом другу фавориткињу турнира, Ему Радучану, а после победе над Ванг Ксју, стигла је у финале у коме је надиграла и Естонку.

Људмила Самсонова у Вашингтону / FOTO: Tanjug/AP
Уз пехар, Људмила Самсонова ће добити и 33,2 хиљаде долара и 280 ВТА бодова, а од данас може да се подичи да има две титуле у професионалној каријери, јер је освојила и ВТА-500 у Берлину.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА данас смо вам спремили пар занимљивих предлога.
09. 06. 2025. у 07:30

УДРУЖИЛА СЕ БРАЋА! Загребачки Бед блу бојси дошли у Тирану на утакмицу Албанија - Србија да покажу колико мрзе Србе (ФОТО)
Албанија и Србија одиграли су бурну утакмицу на почетку квалификација за Светско првенство у фудбалу, а по завршетку тог меча откривено је нешто прилично занимљиво. Можда и не баш посве изненађујуће...
09. 06. 2025. у 12:11

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)