ПОЗНАТО С КИМ ЋЕ ФЕДЕРЕР ИГРАТИ ОПРОШТАЈНИ ДУБЛ: Ђоковић паузира првог дана Лејвер купа, Марију се није испунила жеља

Оља Мркић

22. 09. 2022. у 13:30 >> 13:35

ЦЕО тениски свет биће овог петка вече прикован испред телевизијских пријемника, изузев наравно неколико хиљада срећника који су дошли до улазнице за место у лондонској О2 Арени, како би сведочили опроштају једног од највећих спортиста света свих времена, иконе тениса и члана Велике тројке, Роџера Федерера.

ПОЗНАТО С КИМ ЋЕ ФЕДЕРЕР ИГРАТИ ОПРОШТАЈНИ ДУБЛ: Ђоковић паузира првог дана Лејвер купа, Марију се није испунила жеља

FOTO: EPA

Славни Швајцарац је у среду најавио да ће на Лејвер купу, кога је раније одредио за свој опроштај од активног бављења тенисом, играти само један дубл меч.

Наравно да су одмах кренуле спекулације ко ће бити тај срећник с којим ће стати на исту страну мреже, али и која двојица из Тима Света ће моћи да причају унуцима да су играли против Роџера у његовом последњем наступу.

Биће то, по избору капитена Света Џона Макенроа, Џек Сок и Френсис Тијафо, док је капитен Европе Бјерн Борг испоштовао Федерерову, али и жељу највећег броја тениских фанова, да му саиграч у последњем плесу буде - Рафаел Надал.

Тако се није испунила жеља некадашњем броју један Ендију Марију да баш њему припадне та част, па ће Шкот морати да се задовољи наступом у синглу првог дана. За утеху, његов меч је непосредно пре дублова, тако да ће ипак имати прилику да се сусретне са Роџером на терену О2 Арене.

Дубл је последњи на програму првог дана Лејвер купа, а пре њега одиграће се три сингл меча. Први на терен излазе Каспер Руд и Џек Сок, од 13 часова, иза њих ће као други меч дневног програма играти Стефанос Циципас и Дијего Шварцман. Вечерњи део програма отварају од 19 часова Енди Мари и Алекс де Минор, после кога ће рекете укрстити наведени дублови.

Федерер ће по завршетку првог дана озваничити своју одлуку о пензији, после чега ће га у Тиму Европа заменити резерва Матео Беретини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (1)

ПУНИ ГОРЧИНЕ И МРЗОВОЉЕ: Ово су ТРИ најнегативнија хороскопска знака