ЂОКОВИЋ НАКОН ПОБЕДЕ ОЧАРАО НАВИЈАЧЕ: Србин сам, пуни смо емоција, понекад полудим, али...

Александар Илић
Александар Илић

01. 10. 2022. у 20:35 >> 20:53

НОВАК Ђоковић савладао је у полуфиналу АТП турнира у Тел Авиву руског тенисера Романа Сафиулина 2:0 у сетовима, а други сет добио је након велике драме и тај-брејка.

ЂОКОВИЋ НАКОН ПОБЕДЕ ОЧАРАО НАВИЈАЧЕ: Србин сам, пуни смо емоција, понекад полудим, али...

ФОТО: ЕПА

Новак Ђоковић након меча говорио је о дуелу против Руса.

- Веома је такмичарски меч, посебно у другом сету. Било је много тензија, због његовог агресивног стила игре, када добије прилику агресиван је са форхенда и бекхенда. Знао сам да ће дићи ниво у другом сету. Сервирао сам за меч, а после сам освојио неколико важних поена, било је вече у којем сам уживао на терену, рекао је Ђоковић и добио овације публике.

Истакао је Ђоковић да је вече било емотивно.

- Било је пуно емоција, са вама гледаоцима, неке су биле добре, неке не баш. Не можете увек бити перфектно мирни, посебно са српским менталитетом, понекад полудим на терену, некада ми помогне, разбуди ме, некада не, људско сам биће као и сви ви, носим се са емоцијама свакодневно. Најважније је да на терену дате све од себе, врло сам срећан што успевам са вама да поделим ту енергију, хвала свима на подршци.  

Руски тенисер много поена добио је на мрежи, а она му је била и савезница, већина лоптица које су закачиле мрежу завршавале су у Новаковом пољу. -

- Мрежа и ја нисмо били у љубави, дешава се то. То је један од оних дана, када морате да останете ментално фокусирани и снажни. У тај брејку ми је помогао, промашио је неколико форхенда. Играо сам праве ударце у правом тренутку. У полуфиналу можете увек да очекујете тешког противника, срећан сам што сам одговорио изазову

Похвалио је ривала код сервиса.

- Мењао је позиције на другом сервису, а ја се нисам осећао сигурно, ишао сам на сигурност, зато сам слао спорије сервисе, некада је успевало, мораћу да радим на другом сервису пред финале. Дошап сам у Тел Авив са жељом да дођем до последњег меча, то сам и урадио.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?

ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?

У дуго очекиваном финалу Лиге Европе, гледаћемо обрачун енглеских великана, Тотенхема и Манчестер Јунајтеда. Меч се игра на "Сан Мамесу" и почиње у 21:00. Оба тима су имала катастрофалне сезоне, али вечерас имају прилику да освоје европски трофеј и обезбеде пласман у Лигу шампиона, па можемо очекивати велику борбу и веома занимљив сусрет у Билбау.

21. 05. 2025. у 07:30

Коментари (0)

ОТКРИВЕНО! Ово је судско-медицинско вештачење утврдило поводом језиве туче у којој су кошаркаши Партизана тешко повредили једног мушкарца