ХИТНО САОПШТЕЊЕ КАРЛОСА АЛКАРАЗА: Светски тениски "број 1" уплашио своје навијаче

Дарко Николић
Дарко Николић

31. 10. 2022. у 19:30

​НОВАК Ђоковић ће, вољом жреба, моћи да против најбоље рангираног тенисера света да игра на мастерсу у Паризу тек у финалу, а Карлос Алкараз је скоро читав дан држао у неизвесности своје навијаче - да ли ће уопште наступати на поменутом АТП надметању.

ХИТНО САОПШТЕЊЕ КАРЛОСА АЛКАРАЗА: Светски тениски број 1 уплашио своје навијаче

ФОТО: АП

Касно синоћ у шпанским медијима се појавила, тада непотврђена информација, да 19-годишњак који је водећи на светском рангирању има проблем са боловима у нози.

У понедељак ујутро су те вести допуњене детаљима који су гласили овако: "Карлос Алказар је затражио медицинска тестирања како би се видело шта је разлог за болове које је осетио још у суботњем такмичарском наступу у Швајцарској".

Према писању "Аса", водећи тенисер света тада није био забрину, али је "почео да осећа константан бол када је стигао у Париз".

Он је, после медицинских провера, а и услед чињенице да ће први меч играти тек у среду, одлучио да на мастерсу у престоници Француске ипак наступи.

У понедељак увече се овако обратио јавности:

- Имао сам проблеме (с коленом). Сваки играч их има пред крај сезоне. Срећом, није ништа страшно - утешио је освајач Ју-Ес опена своје присталице.

Он би до краја 2022. требало да настпи на три турнира, у Паризу, затим у Торину на завршном мастерсу и потом у Дејвис купу.

Карлос Алкараз је ове сезоне одиграо већ 67 мечева, а добио је 55 њих.

Први париски ривал ће му бити Јошихито Нишиока, који је са 2:0 победио Аслана Карацева.

Кад и с ким игра Новак Ђоковић?

Подсетимо, уместо очекиваног супарника, Ноле ће одмерити снаге са Американцем Максимом Кресијем, који је приредио изненађење у "граду светлости.

Новак Ђоковић, досад још није играо са Кресијем, који је тренутно 34. на АТП листи, а данас је постало познато и када ће њих двојица изаћи на терен.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕПИЛОГ ВЕЛИКЕ ДРАМЕ? Тотенхем би вечерас на Стамфорд бриџу могао да обезбеди опстанак у Премијер лиги

ЕПИЛОГ ВЕЛИКЕ ДРАМЕ? Тотенхем би вечерас на "Стамфорд бриџу" могао да обезбеди опстанак у Премијер лиги

СТРЕСНА сезона"певаца" требала би имати "срећан" крај, а опстанак би могли да обезбеде против једног од највећих ривала, Челсија, који ће их угостити од 21.15 на "Стамфорд бриџу".

19. 05. 2026. у 07:30

ДЕЛИЈЕ У ШОКУ: Ово су урадили навијачи Олимпијакоса, братска група тифоза Црвене звезде!

"ДЕЛИЈЕ" У ШОКУ: Ово су урадили навијачи Олимпијакоса, братска група тифоза Црвене звезде!

"Делије" и "Капија 7" (енгл. Gate 7), навијачи Црвене звезде и Олимпијакоса, већ четири деценије су у братским односима. Сад асу најватреније присталице српског шампиона објавиле како су их браћа изненадила.

19. 05. 2026. у 13:14

Коментари (1)

ЦБАМ ВЕЛИКИ ИЗАЗОВ ЗА ДЕКАРБОНИЗАЦИЈУ И ОИЕ МЕГАВАТЕ: Генерални директор „Електропривреде Србије“ на Јахорина економском форуму