ИЗАШЛА НОВА АТП ЛИСТА: Ево на ком се месту налази Новак Ђоковић
Српски тенисер Новак Ђоковић задржао је пету позицију на објављеној АТП листи.
Танјуг/АП
Ђоковић је сакупио 5.070 бодова. Најбољи српски тенисер ће ове недеље играти на Аустралијан опену, а сутра ће се у првом колу првог гренд слем турнира сезоне састати са Робертом Карбаљесом Баеном из Шпаније.
На врху АТП листе није било никаквих промена. Први је Шпанац Карлос Алкараз, а други његов земљак Рафаел Надал. Трећи је Норвежанин Каспер Руд, а иза њега је Грк Стефанос Циципас. Најбољих десет на свету комплетирају Рус Андреј Рубљов, Канађанин Феликс Оже-Алијасим, Рус Данил Медведев, Американац Тејлор Фриц и Данац Холгер Руне.
Када је реч о осталим српским тенисерима, Миомир Кецмановић је напредовао за једну позицију и сада је 27, Филип Крајиновић је направио два корака напред и тренутно је 54. Ласло Ђере је такође напредовао за две позиције и тренутно је 68, док је Душан Лајовић назадовао за пет места и сада је 86. тенисер света.
Наредна АТП листа биће објављена за две недеље.
БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом тениском турниру
Препоручујемо
ОГЛАСИО СЕ НОВАК ЂОКОВИЋ: Србин коначно проговорио о повреди и разрешио дилему
16. 01. 2023. у 11:19
"НЕЋЕ ВАЉДА И ОН?": Аустралијанци у страху да Новак Ђоковић не откаже Мелбурн
16. 01. 2023. у 10:25
ТЕНИС ЈЕ ПОНОВО У МОДИ: Преузми бонус, играј на Новака и постани део историје!
16. 01. 2023. у 10:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН: Саша Зверев осваја први гренд слем у каријери!
ВЕРУЈЕМО у немачког тенисера који ће од 15 часова имати прилику да на "Филип Шатријеу" против Флавија Коболија освоји свој први гренд слем у каријери.
07. 06. 2026. у 07:30
РУСИЈА ИЗНЕНАЂЕНА! Није очекивала да ће Новак Ђоковић ово да уради
Најновије вести из тениса су обрадовале Русију.
07. 06. 2026. у 17:11
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)