ЗАБРАНА РУСИМА И БЕЛОРУСИМА: Шокантна одлука челника Аустралијан опена

Марко Паунић
Марко Паунић

17. 01. 2023. у 08:33

Тениски савез Аустралије је забранио истицање руских и белоруских застава на Аустралијан опену после жалбе коју је упутио амбасадор Украјине у Аустралији и Новом Зеланду Васил Мирошниченко.

ЗАБРАНА РУСИМА И БЕЛОРУСИМА: Шокантна одлука челника Аустралијан опена

Фото АП

Потпуно скандалозна одлука донета је после меча првог кола у женском делу турнира између Рускиње Камиле Рахимове и Украјинке Катарине Бајндл.

Током дуела на трибинама је било навијача Рускиње који су истакли заставу Русије, а један од њих је носио и мајицу у бојама заставе.

То је приметио украјински амбасадор и хитро упутио протест Тениском савезу Аустралије који је подлегао притиску.

- Заставе Русије и Белорусије су забрањене на теренима Аустралијан опена. Наша иницијална одлука је била да навијачи могу да их носе, али да их не користе да би реметили игру. Имали смо инцидент где је застава постављена унутар терена. Забрана одмах ступа на снагу - наведено је у саопштењу Тениског савеза Аустралије.
Руска застава се нашла на терену и током меча између Данила Медведева и Маркоса Гирона, америчког тенисера, али никоме то није засметало, све док се није појавила украјинска страна и упутила жалбу.

После стартне победе о томе је говорила белоруска тенисерка Арина Сабаленка.

- Ако се неко осећа боље због тога... Ја бих волела да се спорт и политика раздвоје. Немам никакву контролу над тиме, шта могу да кажем? Донели су такву одлуку. Нема застава? У реду, нема застава - навела је Сабаленка.

БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом тениском турниру

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: То у Београду није могао видети

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: "То у Београду није могао видети"

БОГДАН Родић, отац Богдане Ражнатовић, једном приликом говорио је о најмлађој ћерки која је данас удата за Вељка Ражнатовића. Богдан је тада навео да је одмах на почетку везе скренуо пажњу Вељку пажњу на то каква је његова Богдана.

22. 02. 2025. у 12:26

Коментари (6)

РАСПАРЧАВАЊЕ ХРВАТСКЕ: Шешељ о подели Балкана после преговора Руса и Амера (ВИДЕО)