ЂОКОВИЋ НЕ ДА ТРОН! Алкараз се опет повредио, ево докле Србин остаје на челу АТП листе
НОВАК Ђоковић исписао је историју тениса. Он је постао рекордер по броју недеља проведених на првом месту АТП листе (378). Српски ас ће тај низ продужити сигурно до 20. марта.

ФОТО: Танјуг/АП
Наиме, шпански тенисер Карлос Алкараз је пропустио почетак сезоне због повреде, а те недаће се настављају, пошто је био принуђен да се повуче са турнира у Акапулку. Овај 19-годишњак је претходно освојио Буенос Ајрес и поражен је у финалу Рио де Жанеира.
Одустајањем са надметања у Мексику, момак из Мурсије је омогућио Ђоковићу да до 20. марта сигурно буде на челу АТП листе и повећа број недеља на првој позицији (380). Уколико Новак освоји Дубаи, побећи ће Алкаразу на 700 бодова разлике.
- Нажалост, нисам у стању да играм у Акапулку. Имам први степен истегнућа тетиве десне ноге и та повреда ће ме одаљити са терена на неколико дана. То су показали тестови које сам одрадио јутрос - написао је Шпанац на Твитеру.
Треба сачекати и видети колико ће освајач Ју-Ес опена одсуствовати са терена. Још увек нема информација да ли ће наступити у Индијан Велсу (8-19. март) где брани полуфинале. Након стога следи Мајами, ту Алкараз брани титулу, односно 1.000 бодова.
Подсетимо, Алкараз тренутно има 6.780 бодова, а Новак 7.025 и држи лидерску позицију АТП листе.
БОНУС ВИДЕО: СВИ СУ ДАЛЕКО ИЗА: Кога је Новак „прешишао“ по броју недеља као Број 1
Препоручујемо

ЛАЛАТОВИЋ У ПРОБЛЕМУ: Чети српског стручњака прети елиминација из Европе!
НАКОН ремија у Подгорици (0:0) очекује нас веома занимљив реванш у квалификацијама за Лигу конференција између молдавског Милсамија и Будућности који укрштају копља у Орхеју од 19 часова.
31. 07. 2025. у 07:40

СВЕТ У ШОКУ! Доналд Трамп забрањује Бразилцима долазак на Мундијал?!
Мало је рећи да су најновије вести из света фудбала, а тичу се и Сједињених Америчких Држава чији је актуелн председник Доналд Трамп, шокирале многе.
31. 07. 2025. у 19:27

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (2)