АМЕРИ ТРЉАЈУ РУКЕ: Новак Ђоковић губи прво место?

Марко Паунић
Марко Паунић

17. 03. 2023. у 08:39

Шпански тенисер Карлос Алкараз пласирао се прошле ноћи у полуфинале мастерса у Индијан Велсу, пошто је победио Канађанина Феликса Оже-Алијасима са 6:4, 6:4 и тако дошао на два корака од свргавања Новака Ђоковића са трона, што се Американцима и те како допада.

АМЕРИ ТРЉАЈУ РУКЕ: Новак Ђоковић губи прво место?

FOTO: Tanjug/AP

Подсећања ради, забранили су Србину улазак у САД и тако направили отворен пут Алкаразу ка престолу.

Што се тиче самог меча, Шпанац је одлучујући брејк у првом сету направио у петом гему након чега је без проблема привео тај део игре крају.

На почетку другог сета тенисери су разменили по брејк, а као пресудан показао се девети гем. После седмоминутног гема, једног од бројних маратона на сервис Канађанина, Алкараз је направио трећи брејк на мечу пре него што је у наредном искористио прву меч-лопту.

Алкараз ће у полуфиналу Индијан Велса играти против Италијана Јаника Синера који је победио Американца Тејлора Фрица са 6:4, 4:6, 6:4.

Њих двојица су се до сада састајала четири пута и тренутно је нерешено 2:2. Последњи меч одиграли су на Ју-Ес опену у четвртфиналу, када је Алкараз славио у пет сетова на путу до своје прве гренд слем титуле.

У женском делу турнира, пласман у полуфинале обезбедила је прва тенисерка света и актуелна шампионка Индијан Велса, Пољакиња Ига Швјонтек. Она је са 6:2, 6:3 победила Румунку Сорану Кирстеу.

Швјонтекова ће покушати да постане тек друга тенисерка која је одбранила титулу у Индијан Велсу, а наредна на том путу биће јој шампионка Вимблдона Елена Рибакина која је у четвртфиналу победила Каролину Мухову са 6:7, 6:2, 6:4.

Полуфинале Индијан Велса биће прилика за Пољакињу да се реваншира Рибакиној за пораз у осмини финала овогодишњег Аустралијан опена.

БОНУС ВИДЕО: Никад веће интересовање медија за изборе у ФСС-у

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИН ПРОТИВ БИВШЕГ КЛУБА: Црвени ђаволи све наде полажу у Лигу Европе, играње против Лиона им сепрошли пут посрећило

СРБИН ПРОТИВ БИВШЕГ КЛУБА: "Црвени ђаволи" све наде полажу у Лигу Европе, играње против Лиона им сепрошли пут посрећило

ЈЕДНА од занимљивијих утакмица четвртфинала Лиге Европе биће одиграна вечерас на "Олимпик парку" у Лиону где ће од 21 час гостовати Манчестер јунајтед.

10. 04. 2025. у 06:30

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)

Сваки човек је рођен слободан и једнак у достојанству и правима. Тим речима почиње Универзална декларација о људским правима, али... када особа за том слободом посегне, може да рачуна да се то некоме неће свидети. Шта ће потом бити, зависи од обе стране. Пред вама је прича управо о оном тренутку "некоме се то није свидело".

10. 04. 2025. у 20:44

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по

ТЕЛО чеченског тинејџера који је напао полицијску станицу и убио једног службеника у граду Ачхој-Мартану изложено је на градском тргу, пренела је руска "Газета".

10. 04. 2025. у 12:21

Коментари (2)

ИЗДАО РУСИЈУ И ОДАБРАО АЛБАНИЈУ: Ово му се десило када је од Руса примао златну медаљу на Европском првенству (ВИДЕО)