ХРВАТИ ОПЕТ ПРИСВАЈАЈУ ЂОКОВИЋА! Исповест Новаковог деде: Ја сам увек говорио да сам Југословен или Хрват, никад нисам био Србин
ХРВАТСКИ медији се опет баве породичним стаблом Новака Ђоковића. Најбољи српски тенисер је по њима полу-Црногорац полу-Хрват.

Танјуг/АП
Наиме, тамошњи еминентни портал Вечерњи лист је изашао са причом о Зденку Жагару, Нолетовом деди, и истичу да је мама Дијана Хрватица пореклом из Славоније, тачније Винковаца, а отац Срђан Црногорац.
Родитељи Дијане Ђоковић су се током младости преселили у Београд, где су се венчали, а касније добили ћерку, која је сигурно најпоноснија мајка на свету.
- По националности сам Хрват и рођен сам у Винковцима. У истом месту је рођена и моја бивша супруга, Новакова бака. Тамо смо се и упознали. Били смо војници који су дошли да служе. Ја сам дошао у Београд, а она је још ишла у школу па смо се касније венчали када ми се придружила. Тако се родила Дијана, па Санда. Ја сам увек говорио да сам Југословен или Хрват, никад нисам био Србин. Дијана је рођена у Београду и тамо је одрасла - рекао је Новаков деда Зденко Жагар.
Новаков деда истиче да је природно да се други тенисер света осећа као Србин.
- Нормално је да ће више бити наклоњен Србима и немам ништа против тога. Не би боље прошао у животу ни да се представљао као Хрват. Ни то нико не би прихватио. Исто би га звали. Пре неколико месеци јавио ми се рођак који живи у Винковцима да ме пита где је рођена Дијана. Дакле, у Хрватској се о томе расправља - поручио је Зденко, који већ дуго није у контакту с кћерком Дијаном пошто се развео од њене мајке.
Тако да су Хрвати поново кренули у напад, присвајање Новака Ђоковића.
Препоручујемо

ЏАБЕ СТЕ ГА МАЛТРЕТИРАЛИ: Новак Ђоковић коначно добио феноменалне вести
30. 03. 2023. у 09:00

ОТКРИВЕНО! Ево зашто је Новак Ђоковић са 100 евра частио навијача Звезде
30. 03. 2023. у 08:14

ФАНТАСТИЧНА СЦЕНА: Ђоковић се сликао са навијачима, а једног добро почастио (ВИДЕО)
29. 03. 2023. у 22:54

НЕЗАМАПЋЕНА ДРАМА! Данас се одлучује питање првака Италије!
ВЕЧЕРАС на терен излазе водећи тимови Серије А које дели један бод пред последње коло, првопласирани Наполи ће од 20.45 дочекати Каљари пред пуним трибинама "Дијего Армандо Марадоне", док ће у истом термину Интер гостовати Кому, а након прошлог викенда када су обе екипе "просуле" бодове сигурно је да нас очекује веома занимљиво вече.
23. 05. 2025. у 08:38

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео
Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, имала "пуне руке посла" са српским стручњаком. Медији, наравно, јер је Станковићева екипа приређивала и сензационалне успехе, али и стропоштала се у финишу сезоне. Све је Србин "зачинио" понашњем због којег је (поново, и то сурово) кажњен.
22. 05. 2025. у 19:47

"ТО ПИЈУ САМО ОЧАЈНИЦИ": Британски глумац срамно извређао Србе и ракију (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ и комичар Џими Кар имао је свој, не тако светли станд-уп моменат који је обликовало елементарно незнање.
23. 05. 2025. у 11:38 >> 20:47
Коментари (16)