УПИСАТИ РЕЦКУ "БРОЈ 5": Новак Ђоковић вечерас против Мартона Фучовича, а ево шта је рекао о Мађару на питање "Новости"
После моћне поруке коју је послао у вези с Косовом, Новак Ђоковић (3) је јуче тренирао у миру тениског комплекса "Жан Буен", припремајући се за данашњи меч (20.15) против Мађара Мартона Фучовича (83).

Фото: Горан Чворовић
Изаћи ће Новак под светлима рефлектора на импозантном стадиону "Филип Шатрије" да настави тамо где је стао у понедељак, у походу на рекордну 23. гренд слем титулу.
Реч је о добрим тениским знанцима. И један и други познају игру противника. До сада су се срели четири пута и увек би славио Ноле. Нема разлога да овога пута другачије.
Последњи пут, Ђоковић је победио пет година млађег противника, такође овде у Паризу, али на мастерсу у "Берсију", 2021. године, у три сета.
- Нисмо играли неко време један против другог. Физички је јак, спреман тенисер, комплетан. Веома се добро креће, одлично ритернира, чврст је са обе стране на основној линији. Добро сервира. Нема ту пуно "рупа" у његовој игри – одговорио је Новак на питање "Новости" на конференцији за медије у најави овог сусрета.
За Фучовича каже да игра поприлично "чисто".
- Врло је свестран као играч, може да наступи на изузетно високом нивоу, на било којој подлози. То је доказао током своје каријере – свестан је Ноле да победа неће доћи сама од себе.
Али, истовремено, и поред свега, тенисер с друге стране мреже није на нивоу да би могао да му представља озбиљнију препреку за пролазак у треће коло.
- Ово је нови изазов за мене. Надам се да ће путања ићи узлазно, онако како желим, када је у питању ниво игре и квалитет тениса који ћу пружити. Надам се, у том случају, и да ће наредни меч бити још бољи од првог – закључио је своју поруку, одговарајући на наше питање.
И Фучович добро зна на кога се намерио.
- Играли смо неколико пута до сада, знамо се доста добро. Он је најбољи активни играч. Играћемо на великом стадиону, само желим да изађем на терен, дам све од себе и уживам на терену – поручио је у најави.
До сада нису играли на шљаци.
- То није моја омиљена подлога. Немам шта да изгубим. Сигурно неће бити лако. Покушаћу да играм опуштено. Гледао сам његов прегходни меч, да видим како се креће – пренео је Фучович где тражи кључ.
Обојица су се добро припремила за овај меч.
- Одрадио сам тренинг снаге у понедељак, а у уторак интезивнији тениски тренинг. Променио сам тренера прошле године. Биле су ми потребне нове ствари у животу и то у овом тренутку даје резултат – казао је мађарски тенисер.
Новак је јуче тренирао сат и по, на великој врућини, на терену број 28. Размењивао је лопте с редовним спаринг партнером, Шпанцем Карлосом Гомесом Херером из Марбеље, некадашњим 195. играчем света, који се сада налази у његовом тиму. Деловало је перфектно, уз пуно концентрације и озбиљног рада, да би вечерас, под рефлекторима, све протекло како треба.

ВАТРЕНО КРШТЕЊЕ: Петровић дебитује за нови клуб у гротлу "Енфилда"
СРПСКИ чувар мреже ће вечерас уписати званични деби за Борнмут против Ливерпула у мечу који отвара нову сезону најјаче лиге света. Утакмица се игра на "Енфилду" и почиње од 21.00.
15. 08. 2025. у 07:20

ЦРНОГОРЦИ У ШОКУ: Помислили за колону аутобуса да је стигла велика међународна ватрогасна помоћ, а оно...
Најновије вести из Црне Горе, а које се тичу великих пожара због који је и Србија послала помоћ не би ли се ватрена стихија обуздала, изненадиле су цео Балкан. На моменат и насмејале због једне погрешне процене.
14. 08. 2025. у 17:22

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)