ЂОКОВИЋ ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ХТЕО! Новак на корак од губитка првог места на АТП листи

Дарко Николић
Дарко Николић

24. 06. 2023. у 17:57

НОВАК Ђоковић од понедељка можда не буде најбоље рангирани тенисер света.

ЂОКОВИЋ ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ХТЕО! Новак на корак од губитка првог места на АТП листи

ФОТО: АП/Тањуг

КАРЛОС Алкараз пласирао се у финале Квинса победом над Себастијаном Кордом од 6:3, 6:4 и тако остао у трци за прво место на АТП листи.

Да би Шпанац поново био најбољи на планети потребно је да освоји турнир, што значи да му је на путу до тог циља остала још само један препрека.

И то Алекс де Минор, Аустралијанац који је као 18. тенисер света приредио изненађење елиминисавши у полуфиналу 6. с АТП листе, Холгера Рунеа - резултат је био 6:3, 7:6(2).

Подсетимо, Алкараз тренутно за Новаком Ђоковићем заостаје 420 поена. Пошто је ово турнир из серије 500, а 20-годишњак није учествовао прошле године, титула би му донела управо 500 поена, тиме и лидерску позицију.

Подсетимо, Карлос Алкараз је досад трипут био на челу АТП рангирања, најпре од 12. септембра 2022. до 29. јануара 2023, потом од 20. марта до 2. априла ове године и онда недавно, од 22. маја до 11. јуна.

Укупно, најбољим тенисером света називан је 25 седмица, а Новак Ђоковић рекордних 389.

БОНУС ВИДЕО: ПАРИЗ ЈЕ ЊЕГОВ: Новак Ђоковић "прошетао" пехар Ролан Гароса Паризом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

Штедња у Unicredit Банци уз каматну стопу од чак 3,60%