СПЕКТАКУЛАРНИ ЛАСЛО ЂЕРЕ У АТП ФИНАЛУ! Репрезентативац Србије наставио са бравурама
Репрезентативац Србије у тенису Ласло Ђере пласирао се у финале турнира из серије АТП 500 у Хамбургу.

ФОТО: АП
Сјајну серију тријумфа он је продужио победивши Кинеза Жижена Жанга са 6:3, 6:2.
Изузетно читаве седмице игра момак из Сенте који је, подсетимо, елиминисао и браниоца титуле и трећег носиоца, Лоренца Мусетија.
Овога пута је, судећи бар по ранг листи, имао нешто лакши задатак јер је као 57. тенисер света играо против 79, али... Имајући у виду да је Женг прилично глатко избацио Британца Чоинског, те двојицу Немаца, Ханфмана (њега у три сета) и Алтмајера, а од обојице домаћих такмичара је лошије пласиран, Ђере није смео ниједног тренутка да се опусти.
Управо тако је и одиграо, пласиравши се у велико финале за само један сат и један минут полуфиналног наступа.
С ким Ласло Ђере игра у финалу?
У борби за трофеј ће играти против победника меча у коме се "џелат" првог носиоца, Каспера Руда, сензационални Француз Артур Фил (који је претходно елиминисао и Душана Лајовића) састаје са четвртим фаворитом, Александером Зверевим.
Колико је Ласло Ђере зарадио у Хамбургу, а колико може да му донесе титула?
Сам пласман у финале Ђереу је донео сигурних 184.285 евра (пре плаћања пореза у Немачкој) и 300 АТП бодова, а освоји ли ову титулу, то ће се увећати, јер пехар "доноси" и 500 бодова, али и 342.500 евра.
Ласло Ђере - финала и АТП титуле
Ласло Ђере ће пети пут у каријери играти у АТП финалу, а досад је два добио и два изгубио. Поражен је био 2021. у Каљарију и 2022. у Винстон-Салему, а пехаре је подизао 2019. у Рио де Жанеиру и 2020. на Сардинији.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо

УКРАЈИНСКА ЗВЕЗДА ЈЕ УЖАСНУТА: Тужила 16-годишњу Рускињу због "лајкова", не може да верује какав је одговор ВТА
29. 07. 2023. у 18:18 >> 16:29

НАДАЛ И ФЕДЕРЕР "ЧУПАЈУ КОСУ": Новак Ђоковић је "ГОАТ", сада више нема дилеме
26. 07. 2023. у 18:15

НИСУ МОГЛИ ДА СЕ СУЗДРЖЕ: Новак и Јелена Ђоковић размењивали нежности у Хрватској (ФОТО)
23. 07. 2023. у 19:06

"ДАН Д" ЗА МИЛЕНКОВИЋА И НОТИНГЕМ: Победа над Челсијем би им могла донети пласман у Лигу шампиона
НАЈЗАНИМЉИВИЈИ меч последњег кола Премијер лиге биће одигран на "Сити граунду" где ћемо гледати обрачун Нотингем фореста и Челсија (17.00).
25. 05. 2025. у 07:40

СРПСКА ПОСЛА! Ево како је Никола Јокић реаговао када је сазнао да није МВП НБА лиге
Никола Јокић, кошаркаш који је по многима заслужио МВП награду за најкориснијег играча МВП лиге, покраден је и ове године. Признање је додељено Шаију Гилџис Александеру, а сада испливавају нове информације о томе како је ту вест прихватио Србин.
25. 05. 2025. у 13:00

"ОД ТУГЕ ПОСЛЕ СМРТИ МУЖА ДОБИЛА САМ РАК" Тешка судбина наше истакнуте глумице
ЂУРЂИЈА Цветић, истакнута српска глумица, суочила се с тешким животним ударцима који су оставили дубоке трагове. Упркос свему, задржала је достојанство и снагу, због чега су је многи сматрали хероином српске глумачке сцене.
25. 05. 2025. у 13:31
Коментари (3)