ЂОКОВИЋ ПОСЛЕ СИНСИНАТИЈА (ОПЕТ) ПРВИ? Ево шта је потребно да би се то догодило
КАРЛОС Алкарас је елиминисан у Торонту, али трка за прву позицију на АТП листи итекако остаје занимљива.

Танјуг/АП
Кључеве о(п)станка на врху АТП листе држи Карлос Алкараз, а они откључавају врата звана Синсинати, где ће поново бити први носилац.
Да сачува прву позицију потребно му је да уђе бар у финале Мастерса, а тада га ни тријумф Новака Ђоковића у томе не би зауставио.
Ако Алкарас испадне пре финала, тада би Ђоковићу титула донела повратак на светски врх. Ноле може до броја 1 и преко финала, али би Карлитос морао да изгуби знатно раније у том случају.
Отежавајућа околност јесте у томе да Новак није одиграо ниједан турнир од Вимблдона, припрема се за Ју-Ес опен.
Новаку на руку иде и елиминација Данила Медведева. И Рус је поражен у четвртфиналу у Торонту, тако да ће и он и Шпанац са мање поена доћи на Ју-Ес опен и то ће олакшати Новаку борбу за светски врх, поготово јер на Флашинг Медоузу не брани ниједан бод и имаће велике шансе за број 1.
Медведев је трећи на свету, заостаје више од две хиљаде поена иза Ђоковића, али не брани много до краја године. С обзиром да је Ноле у другачијој ситуацији, да је прошле јесени освојио освојио три титуле и играо једно финале, јасно је да му ова битка за број 1 у троје неће бити лака.
БОНУС ВИДЕО: Сви су далеко иза: кога је Новак „прешишао“ по броју недеља као број 1?
Препоручујемо

РОНАЛДО УКРАО ПЕХАР СЕРГЕЈУ: Милинковић-Савић немоћан у нестварном мечу (ВИДЕО)
12. 08. 2023. у 20:03 >> 20:03

"МОГУ ДА ИХ ДРЖЕ ПЕТ ДАНА": Председник Хрватске брани хулигане који су убили Грка
12. 08. 2023. у 18:59 >> 19:00

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за среду
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
02. 07. 2025. у 07:00

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)