ТАКТИКА НЕ ПОМАЖЕ ПРОТИВ НОВАКА: Ђоковић обрадовао, али и забринуо Ферера

Александар Илић
Александар Илић

13. 09. 2023. у 17:01

НОВАК Ђоковић је након бурне прославе са народом Србије и кошаркашима наше земље кренуо пут Шпаније, где ће у Валенсији наступати за репрезентацију у Дејвис купу.

ТАКТИКА НЕ ПОМАЖЕ ПРОТИВ НОВАКА: Ђоковић обрадовао, али и забринуо Ферера

Танјуг/АП

Селектор Шпаније Давид Ферер говорио је о његовом доласку у Шпанију.

– Ако размишљам о Валенсији и Дејвис купу, његов долазак је сјајна вест. Много ми је драго. Наравно да ме као селектора није обрадовало што је Ноле дошао јер ће играти против нас, у петак ће све урадити да нас савлада – истиче Ферер.

Ферер и Новак састали су се 21 пут. Славио је први играч планете чак 16 пута. Шпанац је открио како ће припремити своје играче.

– Рећи ћу им тактику, покушаћу да им пренесем ствари које су за мене функционисале, али после све зависи од много фактора. Рецимо, Сапати сам у Њујорку пре меча са Новаком објашњавао тактику али му нисам много помогао. То је Новак Ђоковић, има 24 грен слем титуле. Надамо се да ће бити мало уморан и потражићемо начин како да му наштетимо на терену.

Ферер о Новаку говори у суперлативу.

– Има 36 година и још доминира. Роџер, Рафа и Новак су најбољи у историји. Ако гледате бројеве, ненадмашан је. То што Ђоковић наставља да игра овако, да осваја толике грен слемове, веома је добро за спорт, баш и ако се Рафа врати на терен наредне године, порука је Ферера.

БОНУС ВИДЕО: ОД ПРВЕ ДО ДЕСЕТЕ ТИТУЛЕ: Сва Новакова победничка финала Аустралијан опена

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДЕЛИЈЕ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.

24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате