ЗА СВЕ ЈЕ КРИВ ФЕДЕРЕР: Новак Ђоковић открио како је постао најбољи на свету

Марко Паунић
Марко Паунић

21. 09. 2023. у 08:40

Последњих неколико година Новак Ђоковић акценат је ставио на велике турнире, гренд слемове и мастерсе. Деси се да одигра и мање турнире, али они служе чисто да се овери форма за нешто озбиљније што следи.

ЗА СВЕ ЈЕ КРИВ ФЕДЕРЕР: Новак Ђоковић открио како је постао најбољи на свету

Танјуг/АП

Такав поглед на сезону Новак је почео да гаји угледајући се на Роџера Федерера.

- То је најважнија ствар коју сам научио од Роџера Федерера. Како да најбоље организујем мој распоред око гренд слемова. Он је један од првих који је организацију и припрему одвео на виши ниво - истакао је Новак.

Први рекет света открио је да је чак хватао и белешке, односно писао како то ради Швајцарац да би применио сличан принцип.

- То ме је инспирисало и хватао сам белешке са мојим тимом. Ту инспирацију коју сам добио када је његов распоред у питању сам искористио и гледао како он ради те ствари - признао је Новак Ђоковић.

Швајцарац је каријеру завршио 2021. године, а поготово последњих година трудио се да му распоред не буде крцат јер је чувао енергију за велике турнире. Обично би их као и највећи број тенисера одиграо на шљаци, да би пред почетак сезоне на трави и бетону одиграо по један до два турнира, што ради и Новак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: Жута хорда се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.

11. 03. 2026. у 07:00

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)