СКАНДАЛ ДРМА ТЕНИС: Американац суспендован на 18 месеци због кршења антидопинг правила

Марко Паунић
Марко Паунић

25. 10. 2023. у 11:45

Амерички тенисер Џенсон Бруксби суспендован је на 18 месеци, након што у три наврата за последњих 12 месеци није пријавио боравиште антидопинг властима, саопштила је Међународна јединица за интегритет тениса (ИТИА).

СКАНДАЛ ДРМА ТЕНИС: Американац суспендован на 18 месеци због кршења антидопинг правила

ФОТО: Тањуг

У саопштењу се наводи да амерички тенисер није био активан на турнирима од петог јула, што значи да ће моћи да се врати на терен тек петог јануара 2025. године.

Бруксби (22) је тренутно 301. тенисер света, а најбољи пласман у каријери имао је у јуну 2022. када је био 33. на АТП листи.

ИТИА наводи да амерички тенисер има рок од 21 дана да се на суспензију жали Међународном суду за спортску арбитражу (ЦАС) у Лозани.

Бруксби је последњи меч на АТП туру одиграо у јануару ове године на Аустралијан опену када је у трећем колу елиминисан од сународника Томија Пола.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САКРАМЕНТО ЛЕЖИ НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса

САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса

НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.

11. 12. 2025. у 13:30

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?