"КО ЈЕ НАЈБОЉИ? ДЕБАТА ЈЕ МРТВА!" Чувени тениски тренер о сезони Новака Ђоковића: Ово никада у историји нисам видео

НОВАК Ђоковић доминирао је ове сезоне. Освојио је седам титула и још једном показао да је најбољи тенисер свих времена. Зашто је Србин испред свих објаснио је чувени тренер Патрик Муратоглу.

КО ЈЕ НАЈБОЉИ? ДЕБАТА ЈЕ МРТВА! Чувени тениски тренер о сезони Новака Ђоковића: Ово никада у историји нисам видео

FOTO: Tanjug/AP

Он је сипао похвале на рачун сјајног Београђанина. Сматра да му је ова сезона била боље од 2015. када је такође харао "белим спортом".

- Једина дебата сада је ко је мој омиљени играч. Ко је најбољи? Ту нема дебате. Новакова сезона је једна од најбољих у каријери, иако је 2015. година била нестварна. Прошло је осам година од тада, има 36 година и овако игра. Никада нисам видео у историји тениса да је неко овако доминантан са 36 година, као што је био са 26, 28 година. Током целе каријере је био на врху, имао је тешку годину-две - почео је Муратоглу изјаву за "Теннис Мајорс".

Потом се дотакао и његових највећих ривала Роџера Федерера и Рафаела Надала.

- Играо је у ери са Роџером Федерером и Рафаелом Надалом, што још више говори о томе колико је доминантан. Чувена ГОАТ дебата сада је "мртва" после овакве године, три слема и једно финале. Држи рекорде скоро свуда, по Мастерсима, слемовима, недељама на врху, а још игра и још је на врху. Да ли је Новак из 2023. године бољи од оног из 2015. године? Сматрам да је данашњи Новак бољи, његова игра је еволуирала, има више самопоуздања, физички није пао, да је пао у том сегменту онда бих имао другачије мишљење. Међутим, његов фитнес ниво је нестваран још је флексибилан, има баланс, борбен је.

Има и оних који верују да је Швајцарац још увек део дебате о најбољем свих времена.

- Чујем приче да је оно што је Роџер урадио између 2017. и 2019. године исто као ово што Ђоковић ради сада, али постоји велика разлика. Федерер је 2018. године био бољи него 2008. године. Зашто? Због једног разлога, због бекхенда. Донео је одлуку, почео је раније да удара лоптицу, да не враћа слајс и то је правило разлику. Међутим, са 36-37 година он није имао ту константност нити је узео три слема. Ђоковић је физички на истом нивоу као са 26 година и то је велика разлика, када имате то, онда имате ту константност и да будете стално у врху - закључио је Муратоглу.

Подсетимо, Ђоковић је ове сезоне освојио четири од пет великих турнира, дошао је до 400 недеља на врху, седми пут је тријумфовоа на Завршном мастерсу, осми окончао годину као број 1...

БОНУС ВИДЕО: ОДМАХ ПОСЛЕ НОЛЕТОВОГ ПОРАЗА: Видите шта је селектор Србије урадио на мрежи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"

Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.

09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал