ТЕНИСЕРКА УМРЛА ОДМАХ ПОСЛЕ ТРЕНИНГА: А када је породица у болници чула лекаре, одустала је од обдукције

Дарко Николић
Дарко Николић

14. 02. 2024. у 16:14 >> 16:30

Тенис је задесила трагедија.

ТЕНИСЕРКА УМРЛА ОДМАХ ПОСЛЕ ТРЕНИНГА: А када је породица у болници чула лекаре, одустала је од обдукције

FOTO: Ilustracije

Како јављају пакистански медији, тамошња 17-годишња играчица "белог спрота", Заинаб Али Накви, преминула је пред почетак јуниорског ИТФ турнира у Исламабаду.

Она је у понедељак тренирала на уобичајени начин, да би по повратку у собу пала.

Ту ју је пронашла њена баба, која је одмах позвала помоћ.

Иако је хитно одвежена у болницу, Али Накви је преминула.

Претпоставља се да је у питању био срчани удар.

Доктори су класификовали њену смрт као "природну", сумњајући да је разлог била хипертрофична кардиомиопатија. У питању је ситуација када је један део миокарда (срчаног мишића) неприродно дебљи од другог дела. 

Имајући у виду да је та срчана мана и иначе један од главних узрочника великог броја изненадних срчаних удара код младих и активних спортиста, породица ове тенисерке је прихватила објашњење лекара и решила да се не обавља аутопсија.

Председник Тениског савеза Пакистана, Аисам-ул-Хак Куреши (својевремено финалиста Ју-Ес опена у дублу, и то у два наврата, а освајач 16 АТП титула у игри парова), решио је да терен на коме је требало да наступа Заинаб Али Накви на ИТФ Ј30 турниру у Исламабаду - убудуће носи име ове прерано преминуле тенисерке.

Ове сезоне, тај јуниорски ИТФ турнир ће се звати "Меморијалним", и то у част младе играчице чија је смрт потресла Пакистан.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ МИРЕ СРПСКЕ И ПОЉСКЕ ХУЛИГАНЕ? Ври међу навијачима пред Лех - Црвена звезда!

РУСИ МИРЕ СРПСКЕ И ПОЉСКЕ ХУЛИГАНЕ? "Ври" међу навијачима пред Лех - Црвена звезда!

Ко прави најбоље кореографије на Балкану? Многи балкански навијачи ће рећи - Звездине "делије". Али, ускоро ће оне да "одмере снаге" са неким ко је и сам импресиван по том питању. А ко је, за многе балканске навијаче, истински страх и трепет.

04. 08. 2025. у 20:00

Коментари (0)

РУСИ МИРЕ СРПСКЕ И ПОЉСКЕ ХУЛИГАНЕ? Ври међу навијачима пред Лех - Црвена звезда!