ПОБЕГАО ОД НОВАКОВЕ ОСВЕТЕ! Пензионисао се тенисер који је више пута победио Ђоковића него што је од Нолета изгубио
Не може много тенисера да се похвали да су одиграли више мечева са Новаком Ђоковићем и да имају већи број победа него пораза у тим дуелима. Један са баш таквим учинком је данас завршио каријеру.
Танјуг/АП
"Новости" су вам већ јавиле да је Хрват Иво Карловић саопштио овог уторка да се више неће бавити такмичарским тенисом, бар када се о активном игрању ради.
У појединачној конкуренцији овај 44-годишњак је најбољи пласман имао када је био 14. на АТП листи, а освојио је осам титула, махом због свог супериорног сервиса. Можда то и не чуди, овај прави тениски џин (сада пензионерски) висок је 211 центиметара, па је слао праве громове, често неодбрањиве за ривале.
А од оних против којих је остварио више победа него што је од њих доживео пораза је и - Новак Ђоковић.
Карловић га је победио у два од три међусобна, сусрета, укључујући и последњи.
Ноле је решио у своју корист први меч са Карловићем, било је то на мастерсу у Хамбургу 2008, када је Србин тријумфовао са 7:6(3), 6:3. Исте године, Хрват се реванширао на мастерсу у Мадриду, победивши такође у два сета, и то у два тај-брејка - 7:6 (4), 7:6 (5).
И, коначно, у четвртфиналу АТП турнира у Дохи 2015. године Иво Карловић је победио Новака Ђоковића после преокрета са 6:7 (2), 7:6 (6), 6:4.
Подсетимо, Карловић (44) је последњи меч одиграо 2021. године када је у првом колу Ју-Ес опена елиминисан од Андреја Рубљова 6:3, 7:6 (7:3), 6:3.
БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ "ОДЛЕПИЛИ" ЗА СРБИНОМ: Не, Никола Топић неће бити шести пик на НБА драфту
20. 02. 2024. у 21:53
БЛОКБАСТЕР У МАДРИДУ: Реал никад није био рањивији пред обрачун са шестоструким прваком Европе који би то морао знати искористити
ПОНОВО ћемо имати прилику да уживамо у обрачуну две европска гиганта када у четвртфиналу Лиге шампиона копља буду укрстили Реал Мадрид и Бајерн Минхен, а први сусрет овог двомеча, односно 29. икада између ових ривала, биће одигран вечерас на "Сантијаго Бернабеу" од 21.00.
07. 04. 2026. у 07:00 >> 10:44
ХУЛИГАНИ МАЛТРЕТИРАЛИ БЕСКУЋНИКА, А ОНДА СЕ ДОГОДИЛО НЕШТО НЕВЕРОВАТНО: "Мислио сам да халуцинирам"
Живот пише драме. Неке од њих са више него срећним крајем.
07. 04. 2026. у 19:50
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)