"БОМБА"! Након што је престао да буде Новаков тренер, Горан Иванишевић открио кога Ђоковић треба да узме за следећег, идеалног стратега!
НОВАК Ђоковић је на кратко дошао у Београд како би и ухватио залет за нови сегмент тениске сезоне, онај који се игра на шљаци, а потом се отиснуо у Монте Карло. Тамо не тренира сам, а баш о том сегменту његовог рада говорио је досадашњи тренер најбољег на свету, Горан Иванишевић.

FOTO: Tanjug/AP
Подсетимо, прошле седмице, последње недеље марта, Ноле је оавестио јавност да је дошло до растанка са досадашњим тренером, хрватским стручњаком.
Питање "Ко ће да га наследи?!" још увек нема званичан одговор, али се он све више назире.
Наиме, након што је у престоници Србије одрадио тренинге у друштву некадашњег колеге из репрезентације, потом и селектора, Ненада Зимоњића, за шта су многи помислили да је, просто, "привремено решење, док је Ноле у Србији", управо су "Зики" и Ђоковић били заједно и на тренингу у Монте Карлу.
Да ли то Зимоњић полако али сигурно постаје "главни" када се ради о Новаковом стручном штабу, и да ли је он уопште његов званични део, нема потврде, али...
Индикативно је да је легендарни репрезентативац Србије, који је чак 73 пута уиграо мечеве за нашу земљу у Дејвис купу, по чему му нема равног, и у другој земљи, после сопствене, у Нолетовом друштву, баш током тренинга.
Својим богатим искуством, можда понајвише у волеј-игри, "Зики" ће Ђоковићу бити од велике користи, а колико ће ова нова сарадња потрајати, сазнаће се врло брзо - јер нови такмичарски изазови нису тако далеко.
Управо о томе је говорио Горан Иванишевић, у интервјуу који "Спорт клуб" тек треба да емитује.
- Не знам колико дуго Новак планира још да игра, али савршена особа за њега, у овом моменту, је "Зики". Он је мој велики припјатељ, прошли смо кроз много тога и волим га. Има огромно тениско знање, али оно што је најважније, познаје Новака веома добро - започео је хрватски стручњак, а преноси "Tennis majors" део поменутог интервјуа.
Томе је Иванишевић додао и следеће:
- У овом тренутку, Новаку не треба неко ко је комплетно нов, ко тек треба да га упозна. Замислите да прође десет дана, Новак 'одлепи' и тај нови тренер остане у чуду шта се дешава (смех). Имам ја једну теорију. Човек са Балкана може да тренира сваког, али само неко из нашег региона може да тренира балканског играча. Марјан (Вајда) је Словак, блиски смо и знамо се добро. Борис (Бекер) је такође добро радио са Новаком, али његова тениска интелигенција је невероватна.
На томе се досадашњи тренер није зауставио. Овако је говорио зашто је Зимоњић најбоље решење:
- "Зики" може да му помогне у тениском смислу. Новак већ сада све зна, али ће бити освежавајуће за њега да можда чује исту ствар од неког другог, ко има другачији приступ. Зики познаје Нолетов менталитет веома добро, одлично су сарађивали у Дејвис купу - истакао је Горан Иванишевић.
А шта ви мислите?
Анкета
Слажете ли се са Иванишевићем?

Ако вас Новак Ђоковић занима, а и све што се тениса тиче, пратите вести о томе на спортским страницама "Новости". На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: Новак Ђоковић о томе зашто је Никола Пилић важан и за њега и за Србију
Препоручујемо

УКЛЕТИ МОНТЕ КАРЛО! Новак Ђоковић скида проклетство где воли да буде, али му не иде
02. 04. 2024. у 14:17

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за петак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
08. 08. 2025. у 07:05

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње
Црвена звезда и Лех су се састали у Познању у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона, а том приликом домаћа публика одушевила је целу Србију. Заправо, не баш целу - јер се један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, разбеснео.
07. 08. 2025. у 19:55

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (0)