ЈОШ ЈЕДНО ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА ВИМБЛДОНУ: Учешће у првом колу завршио 17. тенисер света

НА Вимблдону се догодило још једно велико изненађење. Већ после првог кола кући иде 17. тенисер света Феликс Оже-Алијасим који је изгубио од Танасија Кокинакиса са 4:6, 5:7, 7:6(9), 6:4, 6:4.

ЈОШ ЈЕДНО ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА ВИМБЛДОНУ: Учешће у првом колу завршио 17. тенисер света

Foto: Profimedia

Овај меч почео је у уторак, али завршен је у среду. А после првог дана ништа није слутило да ће Канађанин бити елиминисан на самом старту турнира.

Имао је 23-годишњак предност од 2:0 у сетовима и велику прилику да меч реши већ у наредном, али је у тај-брејку трећег сегмента пропустио чак четири меч лопте (једну на свој сервис).

Од тада као да је све кренуло низбрдо за Оже-Алијасима. Дозволио је Аустралијанцу да направи велики преокрет и тријумфује после четири и по сата игре.

Канађанину је и даље четвртфинале најбољи резултат до ког је дошао на Вимблдону. Он је то успео да уради 2021. године.

Што се Кокинакиса тиче он ће у другом колу одмерити снаге са Луком Пујом који је такође после пет сетова победио Ласла Ђереа.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!

СЕЛЕКТОР Зоран Терзић уврстио је Тијану у састав за вечерашњи меч са Немачком у оквиру Лиге нације за одбојкашице који ће бити одигран у "Арени" од 20 часова.

11. 07. 2026. у 12:20

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову