ЗАМАЛО ДА ОБОРИ РЕКОРД СТАР 15 ГОДИНА: Надала подсетили на спектакл са Ђоковићем

Јелена Симаиновић

20. 07. 2024. у 13:30

Шпански тенисер, Рафаел Надал био је близу рекорда који је пре деценију и по поставио играјући са Новаком Ђоковићем.

ЗАМАЛО ДА ОБОРИ РЕКОРД СТАР 15 ГОДИНА: Надала подсетили на спектакл са Ђоковићем

Foto: Profimedia

Рафа Надал има 38 година, али ни повреде му нису наклоњене, али је у петак подсетио да и даље може да игра на високом нивоу.

Уз много муке је победио Маријана Навонеа, 36. играча планете, у три сета и пласирао се у полуфинале турнира у Баштаду, а судбина је хтела да му је то други најдужи меч у каријери на два добијена.

Навоне је добио први сет 7:6 (2), али је наредна два губио са по 7:5 за непуна четири сата тениса, док је Надал само са Новаком Ђоковићем одиграо дужи меч.

Играла су се четири сата и три минута на мастерсу у Мадриду пре 15 година када је Рафа победио са 3:6, 7:6 (5), 7:6 (9) у полуфиналу турнира у главном граду Шпаније.

Давно је иза себе оставио овакве маратоне, па је тако против Моје у Ченају играо три сата и 55 минута 2008, док је против Николаја Давиденка у полуфиналу Рима играо 2007. године три сата и 39 минута.

БОНУС ВИДЕО Надал се припрема за Олимпијске игре - Париз 2024

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕМАЧКА СЕ ОЗБИЉНО ПРИПРЕМА ЗА МУНДИЈАЛ: Панцери имају велика очекивања на предстојећем Светском првенству

НЕМАЧКА СЕ ОЗБИЉНО ПРИПРЕМА ЗА МУНДИЈАЛ: "Панцери" имају велика очекивања на предстојећем Светском првенству

СИГУРНИ учесник Мундијала, Немачка жели да репрезентативну паузу заврши новом победом пред својим навијачима на "МХП арени", док Гана у дуел улази уздрмана серијом лоших резултата и без много самопоуздања (20.45).

30. 03. 2026. у 11:30

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ СТИГАО У САРАЈЕВО, ДОШАО ДА НАВИЈА ЗА БОСНУ! Невероватна сцена...