МНОГО МУКЕ ЗА ИТАЛИЈАНА: Синер кроз драму до другог кола Пекинга

Најбољи тенисер света Италијан Јаник Синер пласирао се у друго коло АТП турнира у Пекингу, пошто је данас у првом колу победио Чилеанца Николаса Жарија 4:6, 6:3, 6:1.

МНОГО МУКЕ ЗА ИТАЛИЈАНА: Синер кроз драму до другог кола Пекинга

FOTO: Tanjug/AP

Меч је трајао један сат и 56 минута. Ово је био други међусобни дуел Синера и Жарија, а први тријумф италијанског тенисера.

У првом сету играло се гем за гем до резултата 3:3. Жари је направио брејк у седмом гему и повео је с 4:3. Чилеанац је потом на свој сервис стигао до 5:3, а онда је држао предност од два гема и први сет је решио у своју корист резултатом 6:4.

Синер је потом заиграо ангажованије у наставку меча, а други сет је добио с резултатом 6:3. Најбољи тенисер света је свом ривалу у трећем сету препустио само један гем.

Синер ће у другом колу играти против победника меча између Швајцарца Стена Вавринке и Руса Романа Сафиулина.

АТП турнир у Пекингу се игра за наградни фонд од 3.720.165 долара.

БОНУС ВИДЕО: "НОВАКОМАНИЈА": Навијачи похрлили да се сликају са Новаком Ђоковићем

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.

02. 06. 2026. у 20:42

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЈУНСКИ ПРОГРАМ ТЕАТРА ХУМАНОСТИ У ЗНАКУ ПРОДУКЦИЈЕ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART: Нове представе, књижевно вече Матије Бећковића...