РУШИ ФАВОРИТЕ И У 39. ГОДИНИ: Легендарни Швајцарац исписао историју тениса

Јелена Симаиновић

19. 10. 2024. у 13:00

Стен Вавринка у Стокхолму игра као трећи најстарији полуфиналиста било ког турнира у историји АТП тура од 1990. године

РУШИ ФАВОРИТЕ И У 39. ГОДИНИ: Легендарни Швајцарац исписао историју тениса

Foto: Profimedia

Вавринка седи иза Џимија Конорса и Иве Карловића.

– Не могу да променим моје године, али могу да се борим до краја. Баш то и покушавам сваки пут када изађем на терен. Увек покушавам да напредујем и уживам у ономе што радим. Разлог зашто и даље играм овакве мечеве је зато што од људи добијам енергију на терену и веома сам срећан због тога - рекао је Вавринка.

Фото: Профимедиа

Вавринка је у четвртфиналу направио велико изненађење. Савладао је 13 година млађег Андреја Рубљова, првог носиоца и кандидата за пласман на завршни Мастерс у Торину, са 7:6 (7:5), 7:6 (7:5). Био је то њихов пети меч, троструки грен слем шампион сада има три победе.

– Андреј је феноменалан тенисер, али ја сам успео да останем фокусиран и смирен. Одлично се осећам на терену, добро се крећем и успео сам да диктирам темпо - рекао је Вавринка.

Ривал на путу до првог финала у овој годиниј еамерички тенисер Томи Пол. Обојица имају по једну победу, али је Вавринка своју извојевао још пре четири године у париском Берсију.

Његов тениски меч игра се у суботу у 14.30 часова.

БОНУС ВИДЕО ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.

29. 01. 2026. у 07:00

Коментари (0)

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...