ТИТУЛА И ПОВРАТАК У НАЈБОЉИХ 100: Дамир Џумхур најбољи у Португалу!
ТЕНИСЕР из Босне и Херцеговине, Дамир Џумхур освојио је челенџер у Маји (Португал). Он је у финали победио Италијана Франческа Пасара са 6:3, 6:4.
Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
Овом 32-годишњаку из Сарајева је ово био шести трофеј на челенџерима ове сезоне, а 14. у каријери.
Титула коју је освојио донеће му пласман на 83. место на АТП листи од понедељка, што значи да ће играти у главном жребу гренд слема.
Џумхур је последњи пут на једном од четири највећа турнира наступао 2022. године. Било је то на Аустралијан опену.
Што се меча тиче, Дамир га је почео фантастично. Одмах је направио два брејка. Тренутно 114. на АТП листи је вратио један, али је у деветом гему опет изгубио свој сервис што је значило да је први сет готов.
Други сегмент је почео тако што су играчи разменили по брејк. Потом су били сигурни кад су сервирали, све до десетог гема кад је Џумхур направио нови брејк и тако решио меч који је трајао један сат и 22 минута.
Подсетимо, тенисер из Босне и Херцеговине је најбоље био пласиран на 23. месту, а у каријери је освојио три АТП титуле.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за среду
ПОНОВО су наши типстери били на висини задатка, у ритму дочекујемо 2026. годину!
31. 12. 2025. у 07:00
НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)
Денвер је поражен на гостовању Кливленду, међутим то сада мање брине навијаче Нагетса, пошто се у дворани појавио Никола Јокић и бодрио своје саиграче.
03. 01. 2026. у 08:27 >> 08:27
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)